کد خبر: 798333 A

کشتی مسافربری خرمشهر -کویت روز چهارشنبه در مسیر حرکت در آبراه اروندرود، به منطقه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست. کشتی به گل نشسته در اروندرود حامل ۲۳۰ مسافر و خدمه بوده که همه سرنشینیان پس از اعلام وضعیت اضطراری از سوی نیروهای امداد بندر خرمشهر به یدک کش‌های نجات منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، نوراله اسعدی (مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر) در خصوص حادثه به گل نشستن شناور مسافربری «برلیان» در مسیر خرمشهر-کویت گفت: مقارن ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه ظهر ۲۳ مرداد، شناور یاد شده در حوالی بندر اروندکنار به نقطه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست.

او افزود: بلافاصله بعد از اعلام شرایط اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر، نیروهای امداد و نجات دریایی وارد عملیات شدند و چهار یدک کش و ۲ شناور ناجی به محل حادثه اعزام شدند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و همه مسافران با دقت و نظارت افسران امداد و نجات دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به شناورهای امدادی منتقل شدند.

مسافران به اروندکنار منتقل شدند

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ۲۳۰ مسافر کشتی به گل نشسته برلیان مسیر خرمشهر - کویت با نظارت و دقت افسران ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به بندر اروندکنار منتقل شدند.

نوراله اسعدی اظهار داشت: مسافران کشتی با کمک چهار یدک‌کش و ۲ شناور ناجی به اروندکنار منتقل شدند و تا ساعاتی دیگر همه مسافران به خرمشهر منتقل خواهند شد.

اسعدی گفت: مسافران کشتی مسافربری مسیر خرمشهر -کویت ظهر پنجشنبه از بندر خرمشهر عازم کویت خواهند شد.

کشتی مسافربری بندر و دریانوردی خرمشهر شناور مسافربری «برلیان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر