کد خبر: 798153 A

وزیر ارتباطات در دیدار با شولتز تاکید کرد:

وزیر ارتباطات عصر امروز در دفتر خود میزبان فیلیپ شولتز، قائم‌ مقام سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و هیئت‌همراه بود.

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری‌جهرمی در این دیدار با اشاره به سفر چندی پیش خود به وین و دیدار با دبیر کل یونیدو گفت: ما در آخرین دیدار با دبیرکل در وین، توافقات خوبی داشتیم و می‌دانم تیم‌ها برای نهایی کردن توافق‌نامه و آغاز همکاری‌های مشترک همکاری‌های خیلی خوبی داشتند. 

وزیر ارتباطات افزود: خیلی خوشحالم که امروز شما در ایران هستید و می‌توانید با دستاوردهای شرکت‌های ایرانی آشنا شوید و پیشرفت‌های آن‌ها را مشاهده کنید. از ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و تیم‌شان خواسته بودم برنامه مفصلی برای شما تدارک ببینند تا بتوانید در این اقامت کوتاه در ایران حداکثر آشنایی را با استارتاپ‌های ایرانی داشته باشید که امیدوارم این دیدار برای شما مفید بوده باشد.

آذری‌جهرمی ادامه داد: همکاری‌های مشترک با یونیدو برای ما خیلی مهم است و با توجه به علاقه دو طرف می‌شود افق خیلی روشن را از همکاری‌های مشترک داشت، ما برای توسعه فناوری اطلاعات و کمک به رشد کسب‌ و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات به‌‌طور جدی نیازمند همکاری‌های مشترک با نهادهای بین‌المللی به‌ویژه یونیدو هستیم و برای اجرای توافقات هم جدی هستیم. امیدوارم نتایج این همکاری‌ها هم برای ایران و برای شما مثبت باشد.

در ادامه این دیدار فیلیپ شولتز با ابراز خوشنودی از همکاری‌های مشترک یونیدو با ایران گفت: موضوعی که در صدر دستور کار یونیدو و همچنین مدیرکل آن قرار دارد، مسائل مربوط به دیجیتال‌سازی و ادغام فناوری اطلاعات با تولیدات صنعتی است که این مساله برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: یونیدو در میانه برنامه 5 ساله همکاری‌های مشترک با ایران قرار دارد. در سفر خود به ایران، با شرکای مختلف از صنایع مختلف که در دو سه سال اخیر با یونیدو همکاری داشته‌اند دیدار داشتیم که در این دیدارها توانستیم درباره موضوعات مربوط به فناوری اطلاعات هم صحبت کنیم.

قائم‌مقام سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ادامه داد: به نظر می‌رسد هر دو طرف برای ارتقای مسائل مربوط به فناوری اطلاعات علاقه‌مند هستند و امیدواریم بتوانیم با مجموعه وزارت ارتباطات به‌منظور تحقق اهداف مشترک همکاری مشترکی را تعریف کنیم.

شولتز، نشست خود با استارتاپ‌های ایرانی را بسیار مفید ارزیابی کرد و توانمندی‌های آنها را شگفت‌انگیز خواند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمدجواد آذری‌جهرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر