کد خبر: 797445 A

کنسرت قطعات جز با اجرای معروف‌ترین قطعات در تاریخ 5 شهریورماه در تالار رودکی تهران توسط گروه کُر «آوای ماهان» و یک گروه 5 نفره از نوازندگان و به رهبری نیما فاتحی روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، کنسرت قطعات جز با اجرای معروف‌ترین قطعات جَز از آهنگسازانی مانند جرج گرشوین، اسکات جاپلین، هارولد آرلن، میک جَگر، ارول گارنر، برت کمپفرت که از زبان خوانندگان معروفی چون نَت کینگ کول، لوئیس آرمسترانگ، الا فیتزجرالد، اریک کلپتون و جودی گارلند به مخاطبان این سبک از موسیقی معرفی شده است در تاریخ 5 شهریورماه در تالار رودکی تهران توسط گروه کُر «آوای ماهان» و یک گروه 5 نفره از نوازندگان و به رهبری نیما فاتحی روی صحنه خواهد رفت.

گروه «آوای ماهان» در تیرماه سال جاری کنسرت ترانه‌های قدیمی (Old Songs) را به مدت 3 شب پی در پی در تالار وحدت روی صحنه برد که با استقبال چشمگیر مخاطبان روبرو شد. این گروه که برنده رتبه‌های اول و دوم در دو دوره از جشنواره موسیقی فجر است، در فستیوال‌های بین‌المللی مانند مسابقات کُرال آسیا پاسیفیک سازمان اینترکولتور نیز موفق به دریافت افتخارات چشمگیری برای ایران شده است.

نیما فاتحی سرپرست این گروه در مورد این کنسرت می گوید: «موسیقی جز مربوط به قرن معاصر است که از تلفیق موسیقی‌های ریتمیک سیاه‌پوستانی که از آفریقا برای کار به آمریکا برده شده بودند با موسیقی‌های اروپاییان مهاجر به این کشور متولد شد. این سبک از موسیقی در بسیاری از موارد با موسیقی کلاسیک زمان خودش گره خورده و خصوصیات هارمونیک و تکنیکال پیچیده‌ای پیدا کرده است، به نحوی که در تمامی دنیا از آن استقبال شده و سبک‌های گوناگون دیگری با آن آمیخته‌اند. در دهه‌های اخیر آهنگسازان بسیاری در این سبک موسیقی برای گروه‌های کُر نیز قطعاتی را آهنگسازی و یا تنظیم کرده‌اند. با توجه به هارمونی، ریتم‌ها و فواصل پیچیده این سبک موسیقی نسبت به موسیقی‌های کُرال دوره کلاسیک و رمانتیک چالش و در عین حال جذابیت بیشتری دارد. در این کنسرت برای افزایش جذابیت برای مخاطبان با نوازنده‌های سازهایی که به طور معمول در سبک جز مورد استفاده قرار می گیرند که شامل کنترباس، درامز، ترومبون، پیانو و گیتارجز است روی صحنه خواهیم رفت. با توجه به اینکه بداهه‌نوازی از خصوصیات مهم موسیقی جز است در بخش‌هایی از این برنامه نوازندگان به هم‌نوازی بصورت بداهه روی قطعات جز استاندارد خواهند پرداخت.»

کنسرت جز با عنوان «بیا اینجا و مدتی بمان» توسط گروه «آوای ماهان» به رهبری نیما فاتحی در تاریخ 5 شهریورماه ساعت 20:30 روی صحنه تالار رودکی خواهد رفت. در این کنسرت پرنیان روحانی، شبنم آملی، پدرام شهیدی، نوید توحیدی، نگین آقامحمدی، امیرحسین احمدی نژاد، میشکا داورپناه، بهار اصل کدخدازاده، عدنان فروردین، آناهیتا رحمانیان، صبا پورکریمی، علی اصغر مومن ثانی، گالیا هوسپیان، مریم افراز گروه خوانندگان هستند و آرش ضرابی در کنترباس، سامان بهشتی در درامز، سیامک کریمپور در ترومبون، فرهاد میرمحمدصادقی در گیتار و پگاه هراتی به عنوان پیانیست گروه نوازندگان را تشکیل می‌دهند. تهیه بلیت‌های این کنسرت از طریق سایت ایران کنسرت امکان‌پذیر است.

موسیقی وزارت ارشاد کنسرت تالار رودکی موسیقی جز بنیاد رودکی تالار وحدت خانه موسیقی دفتر موسیقی گروه آوای ماهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر