کد خبر: 797379 A

مژگان شجریان (خواننده و نوازنده تار و سه‌تار ) به تازگی فیلمی از آوازخوانی برادرش همایون شجریان را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا، مژگان شجریان خواننده و نوازنده تار و سه‌تار به تازگی فیلمی را از همایون شجریان در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده است.

همایون شجریان در این فیلم به صورت زنده، قطعه‌ای با شعر عطار نیشابوری را از آلبوم «بی تو بسر نمی‌شود» خوانده است. البته در آن آلبوم استاد محمدرضا شجریان تمام قطعات را در دستگاه نوا خوانده و این در حالی است که همایون شجریان حین خواندن این قطعه وارد آواز شوشتری می‌شود.

آلبوم «بی تو به سر نمی‌شد» به آهنگسازی حسین علیزاده و صدای محمدرضا شجریان در سال ۱۳۸۱ منتشر شده است. این آلبوم با اشعاری از مولانا، باباطاهر، حافظ و عطار نیشابوری در دستگاه نوا و آواز بیات کرد تولید شده است. در این اثر کیهان کلهر کمانچه می‌نوازد و همایون شجریان علاوه بر هم‌خوانی با پدرش، نوازنده تنبک نیز هست.

آلبوم «بی‌ تو به سر نمی‌شود» در همان ایام نامزد جایزه گرمی شده است.

آوازخوانی همایون شجریان را اینجا بشنوید و دانلود کنید.

برج میلاد حسین علیزاده محمدرضا شجریان وزارت ارشاد همایون شجریان کنسرت تالار رودکی بنیاد رودکی سالن میلاد تالار وحدت کیهان کلهر تالار وزارت کشور دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت ارشاد مژگان شجریان اینستگرام دستگاه همایون آلبوم بی تو به سر نمی‌شود دستگاه نوا آواز شوشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر