کد خبر: 797178 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مرتضی رزاق کریمی می‌گوید هیچ صنفی از خانه سینما حذف نشده بلکه مجمع عمومی بر اساس اساسنامه خانه سینما با حضور صنوفی که مراحل ثبت خود را گذرانده‌اند، برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجمع عمومی خانه سینما در حالی قرار است 28 مرداد برگزار شود و در آن اعضای هیئت مدیره جدید انتخاب شوند که از حدود 11 صنف برای حضور در  این مجمع دعوت نشده و خبرهایی مبنی بر حضور نیافتن صنف تهیه‌کنندگان سینما در این مجمع نیز شنیده می‌شود.

مرتضی رزاق کریمی (نائب رئیس هیئت مدیره خانه سینما) با اشاره به اینکه صنفی را از خانه سینما حذف نکرده‌ایم، گفت: براساس اساسنامه خانه سینما و ماده یک این اساسنامه صنوفی که به صورت قانونی ثبت شده‌اند و کار ثبت خود را در وزارت کار انجام داده‌اند، می‌توانند در مجمع عمومی خانه سینما شرکت کنند.

وی ادامه داد: صنوف قانونی اصنافی هستند که در وزارت کار ثبت شده‌اند و تاکنون از میان 32 صنف خانه سینما 21 صنف به صورت قانونی مراحل ثبت خود را انجام داده و ثبت شده‌اند و در مجمع عمومی حضور دارند و حدود پنج صنف دیگر نیز در حال طی مراحل نهایی برای ثبت هستند.

رزاق‌کریمی ادامه داد: فعالیت قانونی هیئت مدیره خانه سینما پایان یافته است و بر اساس قانون ما باید ابتدای سال 98 مجمع عمومی را برگزار می‌کردیم اما از آنجا که صنوف در طی مراحل ثبت خود رد وزارت کار بودند و برای آنکه شرکت کنندگان در مجمع عمومی به یک حد نصاب قابل قبولی برسند، هیئت مدیره خانه سینما دو بار برگزاری مجمع را به تعویق انداخت.

وی ادامه داد: با هماهنگی روسای اصناف تصمیم‌ گرفته شد که مجمع 28 مرداد کاملا قانونی و با حضور صنوف و کاملا بر اساس اساسنامه برگزار شود و این مجمع متشکل از صنوفی است که در اداره کار ثبت شده‌اند.

رزاق‌کریمی با اشاره به اینکه صنوف دیگری که هنوز در اداره کار ثبت نشده‌اند از خانه سینما حذف نشده‌اند، گفت: 11 صنف دیگر که در مجمع حضور ندارند از همه حقوق و امتیازات قانونی خود در خانه سینما برخوردارند و به تدریج در مجامع بعدی تعداد صنوف افزایش پیدا خواهد کرد و با ادامه ثبت قانونی این صنف‌ها در مجامع بعدی می‌توانند شرکت کنند اما قطعا این 11 صنف از همه مزایای عضویت در خانه سینما برخوردار خواهند بود.

رزاق‌کریمی در باره شرکت صنف تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی و اینکه حضور نیافتن این صنف آیا نمی‌تواند روی جشن خانه سینما تاثیر بگذارد، گفت: تهیه‌کنندگان سینما و صنف تهیه‌کنندگان در حال طی کردن مراحل ثبت قانونی خود هستند و اینکه ما از تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی نماینده‌ای داشته باشیم یا خیر به تصمیم خود آ‌نها بستگی دارد و یک مساله داخلی تهیه‌کنندگان است البته خانه سینما سال‌های گذشته پذیرای نماینده شورای عالی تهیه‌کنندگان به عنوان نماینده تهیه‌کنندگان در مجامع بوده است و قطعا نیز تلاش خواهیم کرد که امسال نیز نماینده‌ای از تهیه‌کنندگان در مجمع حضور داشته باشد.

خانه سینما مجمع عمومی خانه سینما مرتضی رزاق کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر