کد خبر: 795604 A

آزیتا موگویی مطرح کرد؛

کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «ایده اصلی» در آستانه اکران فیلمش منابع مالی و هزینه تولید این فیلم را اعلام کرد.

آزیتا موگویی (کارگردان فیلم ایده اصلی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد: هزینه تولید فیلم ایده اصلی حدود پنج میلیارد تومان شد که بر اساس برآورد اجرایی پروژه بود.

وی درباره تأثیر افزایش قیمت دلار و یورو بر هزینه تولید فیلمش گفت: زمانی که ما پیش‌تولید را شروع کردیم و طبیعتاً هزینه‌های اولیه و راه‌اندازی را پرداخت کردیم قیمت یورو هشت هزارتومان بود ولی با شروع فیلمبرداری و به ویژه در اواخر تولید یورو به هجده هزارتومان رسید! و این برای پروژه‌ای که بخش زیادی از آن در خارج از کشور تولید می‌شد مانع بزرگی بود که می‌توانست به توقف کار  منجر شود ولی تجربه کار در خارج از کشور و مدیریت کردن زمان و بودجه و البته همراهی همه گروه کمک کرد تا فیلم بر اساس  بودجه‌ای منطبق بر همان برآورد اولیه به پایان برسد.

موگویی با اشاره به اینکه طرح پرسش و اعلام  منابع مالی فیلم‌ها اتفاق مثبتی در سینمای ایران است، افزود: به نظرم یکی از بهترین اتفاق‌هایی که در جشنواره سی و هفتم رخ داد پرسش درباره منابع مالی فیلم‌ها از فیلمسازان بود. این حساسیت قطعاً قدمی به سمت ایجاد شفافیت در سینمای ایران است البته شخصاً معتقدم ورود سرمایه‌های تازه به سینمای ایران در صورتی که در مسیر اصولی و قانونمند و  با اطلاع و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد باشد بسیار درست است و  به رونق سینما کمک می‌کند.

موگویی درباره منابع مالی فیلم خودش هم گفت: سرمایه‌گذاران ایده  اصلی، شرکت توسعه گردشگری شهر آیین، مهدی کریمی تفرشی و خودم هستیم و البته سازمان منطقة آزاد کیش نیز از این فیلم حمایت لجستیک کرد؛ مثل مهیا کردن شرایط اقامت و حمل و نقل و... .

این فیلم که در چهار کشور ایران، قبرس جنوبی، اسپانیا و کانادا فیلم‌برداری شده، از ۱۶ مرداد به سرگروهی استقلال در سینماهای کشور اکران می‌شود.

در «ایده اصلی» بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، با حضور پژمان جمشیدی و هنرمندی مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر به همراه بازیگران اروپایی: مانوس گاوراس، آندریا ماچالکیدو، ایرنا مانژوسوا، واروارا لامو، آندریاس کریستودولو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصه این فیلم مربوط به فساد مالی و پشت پرده مناقصات بین‌المللی و بزرگ در سطح کشور است.

«ایده اصلی» اولین بار در بخش مسابقه جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد.

اعلام منابع مالی ساخت فیلم ایده اصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر