کد خبر: 795567 A

دومین «هفته‌ پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران» با نمایشگاه مروری بر منتخب آثار «منیر و محمدمهدی قان‌بیگی» برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، دومین «هفته‌ پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران» با نمایشگاه مروری بر منتخب آثار منیر و محمدمهدی قان‌بیگی، جمعه ۱۸مرداد۹۸ در گالری زمستان خانه‌ هنرمندان ایران آغاز می‌شود. این نمایشگاه که به همت انجمن هنرمندان سفالگر و با حمایت و همکاری اداره‌کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، شامل ۲۵ اثر نقاشی و سرامیک از دوره‌های مختلف کاری این دو هنرمند صاحب‌نام و پیشکسوت ایرانی است.

محمدمهدی قان‌بیگی متولد ۱۳۲۴ دارای کارشناسی نقاشی مدرن از کالج هنری کانتربری در سال ۱۳۵۷ و کارشناسی ارشد تاریخ هنر از مورلی‌کالج لندن در سال ۱۳۵۹ و دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او سابقه دبیری و داوری در جشنواره‌های مختلف سفال، سرامیک و نقاشی را دارد و از بنیانگذاران انجمن هنرمندان سفالگر ایران است.

محمدمهدی قان‌بیگی چندین نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است و آثارش در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و خارج از کشور به نمایش درآمده است.

مرضیه کریم‌زاده ترابی (منیرقان بیگی) متولد ۱۳۲۸ فارغ‌التحصیل رشته سرامیک دانشکده کمبل‌بری انگلستان، دارای مدرک درجه ۲ هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گذراندن دوره عکاسی و باتیک در کالج ایلینگ لندن از سوابق تحصیلی اوست. منیر قان‌بیگی سال‌ها در دانشگاه الزهرا و دانشکده میراث فرهنگی تدریس ‌کرده است.

گفتنی است، منیر و محمدمهدی قان‌بیگی در پنجاه و چهارمین دوسالانه‌ ونیز با مکعب‌های سفالی نماینده‌ ایران بودند.

شایان ذکر است، «دومین هفته‌ پیشکسوتان سفال و سرامیک» که مروری است بر آثار منیر و مهدی قان‌بیگی جمعه ۱۸مرداد سال ۹۸ از ساعت ۱۷تا۲۰ در نگارخانه‌ زمستان خانه‌ هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۲۹ مردادماه همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها در خانه هنزمندان به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، ‌ضلع جنوبی باغ هنر برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود. نخستین هفته‌ پیشکسوتان سفال و سرامیک شهریورماه سال ۹۷، با مرور بر آثار محمدمهدی انوشفر برگزار شده بود.

سفال و سرامیک ایران هفته پیشکسوتان سفال و سرامیک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر