سرخط خبرها:
کد خبر: 795156 A

دارنده اسکار جهانی کاریکاتور بر اثر سانحه اتومبیل درگذشت.

به گزارش ایلنا، شهرام رضایی، کارتونیست روز دوشنبه (۱۴ مرداد ماه) بر اثر یک سانحه و تصادف، در سن ۴۱ سالگی درگذشت. این حادثه زمانی رخ داد که ایشان از ماشین پیاده شدند تا وسیله‌ای را بردارند، ماشین دیگری با ایشان تصادف کرد که منجر به فوتش شد.

هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پی ضایعه ناگهانی در گذشت هنرمند کارتونیست؛ شهرام رضایی پیام تسلیتی برای بازماندگان آن مرحوم فرستاد.

مظفری در این پیام آورده است: از شنیدن خبر فوت ناگهانی هنرمند کارتونیست، شهرام رضایی بسیار متاثر شدم. جامعه هنری بار دیگر در غم از دست دادن یکی از هنرمندان مطرح این حوزه به سوگ نشست. این واقعه دردناک را خدمت اهالی فرهنگ و هنر و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبر مسالت دارم.

 شهرام رضایی در دوره زندگی کوتاه خود، صدها جایزه داخلی و خارجی هنری در زمینه طراحی، نقاشی، کارتون دریافت نموده بود. از مهمترین جوایز وی می‌توان به دریافت اسکار جهانی کاریکاتور در سال ۱۳۹۶ ،جایزه دوم جشنواره بین‌المللی «آیدین دوغان» اشاره کرد. شهرام رضایی علاوه بر هنرمند، استاد دانشگاه و مدرس خوبی برای پرورش نسل هنری آینده این مرز و بوم بود.

شهرام رضایی دارنده اسکار جهانی کاریکاتور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر