کد خبر: 794803 A

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرد:

نشست مشترک شورای معارف سیما با ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نمایندگان ستاد مرکزی اربعین برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در نشست مشترک شورای معارف سیما با ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نمایندگان ستاد مرکزی اربعین، آیت‌الله صدیقی (رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر) ضمن بیان فضائل، جایگاه و مقام حضرت علی (ع) به اهمیت عید غدیر اشاره کرد و بیان داشت: رسانه ملی می‌تواند از طریق هنر، امیرالمومنین علی(ع) را به مردم معرفی کند.

امام جمعه موقت تهران، امر به معروف و نهی از منکر را از فریضه‌های اصلی دین خواند و گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص این فریضه از نیازهای امروز جامعه بوده و ما نیازمند تغییر رویکرد از نگاه حاکمیتی به نگاه مردمی هستیم.

وی با اشاره به اینکه حکومت ‌بدون نهادهای مردمی پیروزی و توفیقی نخواهند داشت، تاکید کرد: مردم در خصوص این فریضه مهم جلودار باشند و دستگاه‌های دیگر پشت سر مردم حرکت کنند.

آیت الله صدیقی ضمن تشکر از رسانه ملی به جهت پیش قدم بودن در این اتفاقات، اتحاد دستگاه‌های مختلف با یکدیگر را خواستار شد و تاکید کرد: ان‌شاالله در خصوص حوزه غدیر و امر به معروف و نهی از منکر کارهای جدی انجام خواهیم داد.

امام جمعه موقت تهران همچنین در واقعه غدیر گفت: غدیر یک روز نیست، بلکه جریانی است که باید در تمام زندگی مردم جریان پیدا کند.

در ادامه این جلسه حسن پلارک رئیس بخش مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین گفت: ما بیش از ۲۵۰۰ موکب سازماندهی شده در کشور داریم که می‌توانیم هر روز تعاریف وظایفشان را توسعه دهیم و آمادگی آن را داریم که در حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگی، هنری در کنار شما باشیم که قطعاً تاثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین از راه‌ اندازی موکب‌ها در ایام عید غدیر در سراسر کشور خبر داد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما نیز پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح رویکرد حاکمیتی به مردمی این ستاد را مهم دانست و گفت: رسانه ملی به عنوان یک سازمان جریان ساز پرداختن به این موضوع را در غالب هنر در دستور کار خود قرار داده است.

ایجاد کرسی‌های تلاوت با حضور قاریان مطرح کشور و همچنین برگزاری نماز جماعت در موکب‌های مراسم پیاده روی اربعین از دیگر موضوعاتی بود که شیخ اکبری به آن پرداخت و اعلام کرد: رسانه ملی آمادگی پوشش زنده این مراسم‌ها را دارد.

امام جمعه موقت امر به معروف و نهی از منکر ایام عید جامعه مشارکت های مردمی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌توان از طریق هنر، امیرالمومنین را به مردم معرفی کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر