کد خبر: 794742 A

به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر دومین سیر مطالعاتی آثار اندیشه امام موسی صدر در فصل تابستان و با بازخوانی کتاب «انسان آسمان» برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر دومین سیر مطالعاتی آثار اندیشه امام موسی صدر در فصل تابستان و با بازخوانی کتاب «انسان آسمان» برگزار می‌شود.

محسن اسماعیلی راهنمای این دوره از سیر تابستانه است. در این دوره مباحث کتاب انسان آسمان که شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و نوشته‌های امام موسی صدر درباره امیرالمومنین (ع) است، مطالعه و مباحثه می‌شود.

امام صدر در این مجموعه نگاهی ویژه به مسائل مختلفی همچون زندگی و شهادت امیرالمومنین(ع) ویژگیهای فردی و اخلاقی ایشان، واقعه غدیر، مفهوم ولایت و وظایف و مسئولیت‌های شیعیان دارد.

محسن اسماعیلی راهنمای دوره مطالعاتی کتاب انسان آسمان دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و عضو مجلس خبرنگان رهبری است. او دارای گواهی اجتهاد و دکترای حقوق خصوصی است.

اسماعیلی به صورت هفتگی و تخصصی در محل سابق حزب جمهوری اسلامی به شرح نهج‌البلاغه می‌پردازد و از آثار او درباره نهج‌البلاغه و کلام امیرالمومنین (ع) می‌توان به این عناوین اشاره کرد:

1. درس‌های ماندگار، نگاهی نو و گذرا به نهج‌البلاغه

2. سرچشمه حکمت جلد 1 سیاست و حکومت در نهج‌البلاغه

3. سیاست‌نامه علوی

4. چهار و چهار: سفارش‌های امیرالمومنین (ع) به امام حسن مجتبی (ع)

هزینه شرکت در این دوره فشرده که 23 مرداد ماه برگزار می‌شود، 40 هزار تومان است و دانش‌آموختگان در پایان این دوره گواهی تکمیل دوره دریافت خواهند کرد.

جلسات دوره در محل موسسه امام موسی صدر واقع در تهران- میدان هفت تیر- بالاتر از مسجد الجواد- کوچه شهید عبدالکریم شریعتی- پلاک 10- واحد 2 تلفن: 02188494162 تشکیل می‌شود.

ثبت‌نام به صورت اینترنتی و از طریق Book.imamsadr.ir امکانپذیر است.

امام موسی صدر محسن اسماعیلی انسان آسمان کتاب انسان آسمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر