کد خبر: 794688 A

مهلت ارسال آثار به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران پایان یافت؛ در این دوره ۱۳۱۱ هنرمند از ۲۵ استان با ۵۸۰۱ اثر شرکت کردند.

به گزارش ایلنا، هادی مظفری (رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران) با اعلام خبر رشد ۴۹ درصدی بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران گفت: بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران با رشد ۴۹ درصدی وارد مرحله دوم شد. در این دوره ۱۳۱۱ هنرمند از ۲۵ استان با ۵۸۰۱ اثر شرکت کردند.

رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران اضافه کرد: در این دوره ۳۱۲ هنرمند با ۱۷۰۷ اثر در رشته عکاسی ،۲۲۷ هنرمند نقاش با ۸۰۵ تابلوی نقاشی ،۱۹۴ طراح گرافیک با ۴۹۵ اثر ،۱۵۴ هنرمند طراح با ۴۶۵ طرح ،۱۳۷ تصویر ساز با ۴۹۸ اثر تصویر سازی، ۷۵ هنرمند خوشنویس با ۱۳۰ کار خوشنویسی، مجسمه ساز ۴۰ نفر با ۱۶۴ اثر حجمی،۳۹ هنرمند نگارگر با ۲۰۱ اثر نگارگری و ۲۷ کاریکاتوریست با ۱۱۵ کاریکاتور شرکت کردند.

مظفری افزود: در میان استان‌های حاضر در جشنواره هنرمندان تهرانی گوی سبقت را ربودند و با ۲۳۸ هنرمند بالاترین تعداد حضور را داشتند سپس اصفهان در مرحله دوم قرار گرفت و با ۱۳۱ هنرمند در این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان شرکت کرد، خراسان رضوی با ۱۱۱ هنرمند جوان ،آذربایجان شرقی با ۷۳ هنرمند، البرز با ۶۲ هنرمند ،فارس با ۵۳ هنرمند و خوزستان با ۴۱ هنرمند جوان و...در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری رضوان صادق‌زاده با شعار «نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل» از سی‌ام مرداد تا سوم شهریور ماه ۱۳۹۸ در ایلام برگزار خواهد شد.

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران هنرهای تجسمی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر