کد خبر: 794652 A

انیماتور نسخه اول مطرح کرد:

یکی از انیماتورهای فیلم اصلی «شیر شاه» به جان فاورو،تهیه کننده فیلم انتقاد کرده و تصمیم به بازسازی آن را «مبتذل» و دردناک اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از منابع خارجی، بازسازی انیمیشن شیرشاه که تهیه کمپانی دیزنی است و بازیگرانی چون بیانسه، دونالد گلاور و ست روگن در آن بازی می‌کنند، تاکنون یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

دیوید استیون، انیماتور فیلم اصلی، به نشریه هاف پست گفت: «اگر تیم سازندگان فیلم اصلی شیرشاه را دور هم جمع می‌کردید، بیشترشان می‌گفتند، آخر چرا؟ واقعاً باید این کار را می‌کردید؟ به نوعی دردناک است.»

استیون که روی صحنه نخستین «چرخه زندگی» و طراحی کفتارها کار کرده است، یکی از سه انیماتوری است که با این نشریه در مورد بازسازی فیلم شیرشاه گفتگو کرده است. برخی از دیگر انیماتورهای فیلم اصلی که هاف پست با آنان تماس گرفته است، گفته‌اند اصلاً قصد ندارند این فیلم را ببینند.

استیون گفت: «اسباب تأسف است که حالا این سهامدار است که تصمیم می‌گیرد چه فیلمی ساخته شود... دیزنی سرپوش را برداشته و شما ماهیت آن را می‌بینید: بله، ما فقط در کار پول درآوردن هستیم. به عنوان یک هنرمند، از استودیویی که بر پایه اصالت و هنر بنیاد گذاشته شد، مأیوس شدم.

او کار صداهای روی فیلم را «ضعیف» و «بی‌حالت» توصیف کرده است و از طرح‌های کاراکترهای جدید به خاطر «بیش از حد واقعی بودن» آن‌ها انتقاد کرده است.

استیون افزود: «این فیلم من را به یاد فیلم‌های قدیمی انداخت که از طبیعت گرفته می‌شد و روی لب‌هایی که تکان می‌خوردند، صداگذاری می‌شد. با خودم گفتم این واقعاً مبتذل است و فکر کردم برای (بازسازی) آن زود بود.»

انیماتور دیگری که نخواست نامش فاش شود، گفت: «نارضایتی بسیاری از طرف تیم سازنده فیلم سه بعدی اصلی علیه این بازسازی وجود دارد. شاید اگر به ما  نوعی حق‌امتیاز داده شده بود، اوضاع فرق می‌کرد.»

بازسازی انیمیشن شیرشاه مبتذل و دردناک است انیمیشن شیرشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر