کد خبر: 794252 A

تعدادی از کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به مناسبت گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان به بررسی فعالیت‌های فومرولی دهانه آتشفشان دماوند خواهند پرداخت.

به گزارش ایلنا، گروهی از کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قصد دارند طی روزهای ۱۴ و ۱۵ مرداد سال جاری از جبهه جنوبی به قله دماوند، صعود کنند تا ضمن گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان به بررسی فعالیت‌های فومرولی دهانه آتشفشان دماوند بپردازند.

گروه انتخابی بامداد روز ۱۴مرداد از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به سمت قرارگاه پلور حرکت خواهند کرد، تا اسامی نفرات در دفتر قرارگاه فدراسیون کوهنوردی پلور ثبت شود و سپس به محل پارکینگ مسجد صاحب‌الزمان (ارتفاع سه هزار متری) و آغاز مسیر کوهپیمایی خواهند رفت تا پس از برگزاری مراسمی با حضور دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان به همراه جمعی از مدیران و معاونان این سازمان و همچنین مسئولان استان‌های تهران و مازندران  گروه منتخب کارشناسان راهی صعود به قله دماوند شوند.

گفتنی‌ست، نفرات این گروه پس از یک شب اقامت در محل پناهگاه بارگاه سوم، بامداد روز سه شنبه ۱۵ مرداد پناهگاه را به قصد صعود قله آتشفشانی دماوند ترک خواهند کرد و در صورتیکه شرایط جوی مساعد باشد و مشکل خاصی ایجاد نشود حوالی ساعت ۱۲ پرچم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را بر فراز قله به اهتزار در خواهند آورد و با بازگشت گروه در پایان همان روز برنامه صعود به اتمام خواهد رسید.

شایان ذکر است، مهندس علی جلالی از کارشناسان ارشد معاونت زمین‌شناسی و مدیریت زمین شناسی منطقه‌ای این سازمان  سرپرستی گروه اعزامی به قله دماوند را عهده‌دار خواهد بود.

قله دماوند صعود به دماوند قله آتشفشانی دماوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر