کد خبر: 793735 A

سامانه اینترنتی هاشور با هدف کمک به نمایش و رونق اقتصادی فیلم‌های تجربی، هنری و مستندی راه‌اندازی شده است.

فرزاد آذری پور (مدیر سامانه اینترنتی هاشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به راه‌اندازی این سامانه گفت: هدف اصلی از راه‌اندازی سامانه اینترنتی هاشور این بود تا دغدغه‌هایی که در حوزه اکران فیلم‌های مستند داشتیم، مرتفع شود و از همان ابتدا تکیه‌مان بر محتوای داخلی بوده است و سعی کردیم بخش‌هایی که در آن ضعف وجود دارد و تولیدات داخلی که مغفول واقع شده را در اولویت قرار دهیم البته درکنار آن قانون کپی رایت را هم رعایت کنیم.

وی ادامه داد: درواقع ما در پی رفع محدودیت‌های اکران و فرصت تماشای فیلم ها به شکل گسترده‌تر و کمک به رونق اقتصاد فیلم‌های تجربی، هنری و مستندی بودیم که تنها در سینمای هنر و تجربه فرصت اکران دارند.

مدیر سامانه اینترنتی هاشور ادامه داد: در ابتدا قرار بود همزمان با اکران هنر و تجربه ما هم نمایش فیلم‌ها را آغاز کنیم اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بعد از نمایش آنها در هنر و تجربه این کار انجام شود ضمن اینکه ما حتی برخی فیلم‌هایی که در هنر و تجربه اکران نشدند اما هنری و تجربی هستند را هم نمایش می‌دهیم.

آذری پور با بیان اینکه بیشتر سعی داریم به دغدغه‌هایی که در این حوزه داریم بپردازیم، گفت: در ابتدا از فیلم‌ها و تولیدات داخلی خودمان شروع کردیم و به سراغ فیلم‌های خارجی نرفتیم به دلیل اینکه برای نمایش فیلم‌ها باید از تهیه‌کننده‌ها اجازه می‌گرفتیم و شاید در مورد برخی از آنها این امکان فراهم نمی‌شد.

وی ادامه داد: متاسفانه از فیلم‌های تجربی و مستند بر خلاف سینمای بدنه حمایت زیادی صورت نمی‌گیرد، امکانات محدودتر و تبلیغات کمی دارند و مخاطب کمی سخت‌تر به اکران و سانس‌های این نوع فیلم‌ها دسترسی پیدا می‌کند حتی گاهی اتفاق افتاده که برخی فیلم‌ها به آرشیوها پیوستند و نمایش داده نشدند به همین دلیل سعی کردیم علاوه بر دیدن این فیلم‌ها در کشورمان حتی برای مخاطبان خارج از کشور هم اکران داشته باشیم یعنی به نوعی محصولات فرهنگی‌مان را به خارج از ایران ارئه می‌کنیم تا بدین شکل تهیه‌کننده‌ها مخاطبین فیلم‌هایشان را در خارج از کشور هم جذب کنند. بدین شکل می‌توانیم به نوعی محتوای فرهنگی‌مان را صادر کنیم که خوشبختانه در خارج از ایران استقبال شد و موفق شدیم توجه مخاطبین خارجی را هم جلب کنیم.

مدیر سامانه اینترنتی هاشور با بیان اینکه ایده‌های جدید زیادی داریم که به زودی آنها را اجرایی می‌کنیم، گفت: به زودی فراخوانی برای افرادی که تازه وارد حوزه فیلمسازی شده‌اند (استعدادهای جدید) فیلم اولشان است و فرصتی برای نمایش فیلم‌هایشان وجود ندارد، خواهیم داد. فضایی برای ارائه این فیلم‌ها و دیده شدن و معرفی آنها درنظر گرفتیم که باعث می‌شود استعدادهای آنها شکوفاتر شود.

آذری پور در پایان یادآور شد: از همه علاقمندان دعوت می‌کنیم فیلم  «در جستجوی فریده» که اکران موفقی در سینمای هنر و تجربه داشت را از سایت هاشور ببینند.

سایت هاشور راه اندازی سامانه اینترنتی هاشور برای نمایش آثار فیلم اولی‌ها سامانه اینترنتی هاشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر