کد خبر: 791859 A

آیین رونمایی از آثار مکتوب حمید متبسم جمعه یازدهم مردادماه در شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، آیین رونمایی از آثار مکتوب حمید متبسم روز جمعه، یازدهم مردادماه ساعت ۱۷ در شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود.

گفتنی است در مراسم روز جمعه دو اثر از حمید متبسم با عنوان‌های «دوازده نغمه» (قطعاتی برای تار و سه‌تار) و «زمزمه‌ها» (پارتیتور آلبوم زمزمه‌ها) با حضور خالق اثر، ارشد تهماسبی (به عنوان سخنران) و جمعی از اهالی موسیقی و هنر، در شهر کتاب فرشته رونمایی می‌شود.

حمید متبسم آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار و از بنیان‌گذارانِ گروه دستان است. او از موسیقی‌دانانی است که به همراه گروه «دستان» در طرح‌ریزی و اجرای موسیقی سازی، همگام با موسیقی آوازی نقشی بسزا داشته‌ است. او همچنین در سال ۱۳۸۷ ارکستر بزرگ سازهای ایرانی مشتمل بر ۴۰ نوازنده و خواننده کر را با همکاری بهرنگ تنکابنی تأسیس کرد. این ارکستر به منظور اجرای قطعه سیمرغ اثری از او برای ارکستر بزرگ، گروه کر و به خوانندگی همایون شجریان تأسیس شد و کار خود را از پاییز ۱۳۸۸ با رهبری محمدرضا درویشی آغاز کرد.

موسیقی موسیقی پاپ موسیقی سنتی وزارت ارشاد همایون شجریان تار ارکستر دفتر موسیقی تنبور ارکستر سمفونیک موسیقی دستگاهی گروه کر شهر کتاب فرشته موسیقی آوازی گروه دستان سه تار آیین رونمایی موسیقی ردیف آثار مکتوب حمید متبسم رونمایی می‌شوند موسیقی وکال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر