کد خبر: 791498 A

سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان؛

سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با رقابت هنرمندان شرکت کننده گروه‌های سنی مختلف در بخش دف‌نوازی کار خود را در تالار رودکی تهران آغاز کرد.

به گزارش ایلنا، سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شنبه پنجم مرداد با رقابت هنرمندان شرکت کننده گروه‌های سنی مختلف در بخش دف‌نوازی کار خود را در تالار رودکی تهران آغاز کرد.  در این روز شرکت‌کنندگان راه یافته به مرحله نهایی، در سه رده سنی الف، ب و ج با هم به رقابت پرداختند. این در حالی است که هیئت داوران متشکل از سید عطاالله سلامیه، عبدالرحمن غوثی، منصور مرادی و سید عطاءالدین یاسینی اجراهای این روز را بررسی و مورد ارزیابی قرار دادند.

اجراهای بخش دف مقامی با گروه سنی«الف» آغاز شد که طی آن محمد بنگین پور، کاوان زندسلیمی، سید کیارش سلجوقی، افرا اصلان حسینی، تایماز محسنی، وحیده نقیبی، بهار دهستانی، کاویان حاجی رستمی و آمیار میرز انی به اجرا پرداختند. پس از چند دقیقه استراحت نوبت به اجرای گروه سنی«ب» رسید و پویا رحمنی اولین دف‌نوازی بود که اجرا کرد. بعد از او محمد مرادی، سیران ادیب‌فر، متین رحمنی، سپهر وزیری و مهتا رسولی شرکت‌کننده‌های دیگری بودند که روی صحنه حاضر شدند. بخش انتهایی این روز هم  مربوط به گروه سنی «ج» بود. در این قسمت شش شرکت کننده یک به یک روی صحنه آمدند و مقابل داوران هنر خودشان را ارائه کردند. آرمین حسن‌نژاد، نسرین برهانی، منا ملائی، شادله رحیمی، صهیب خسروی و نسرین اسدی افراد راه یافته به مرحله نهایی بودند.

قدردانی از اجراهای با کیفیت

سید عطاالله سلامیه از داوران بخش موسیقی نواحی در بخش دف مقامی، در مورد اجراهای این دوره از جشنواره گفت: مسلما هر دوره‌ای که این جشنواره برگزار می‌شود، کیفیت آن هم بالاتر می‌رود و شرکت‌کننده‌ها قوی‌تر ظاهر می‌شوند . در این دوره رقابت بین شرکت‌کننده‌ها بسیار نزدیک بود که به طبع داوری نیز بسیار دشوار خواهد شد. بنده مطمئن هستم که در سال‌های آینده جوان‌ان بیشتری در این جشنواره شرکت خواهند کرد. به هر حال ما در آینده می‌خواهیم در مورد اصالت، قداست و جایگاه و مقام دف گفتگوهایی را انجام دهیم.

عبدالرحمن غوثی دیگر داور بخش موسیقی نواحی در بخش دف مقامی نیز در مورد اجراهای این دوره از جشنواره عنوان کرد: اجراهای این دوره بسیار باکیفیت بود و هنرمندان زیادی از این دوره از جشنواره استقبال کردند و بنده هم به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران از اجراها بسیار راضی بودم و انتظار دارم که این جشنواره تداوم داشته باشد و هنرمندان نیز استقبال بیشتری از این جشنواره کنند. هرسال نسبت به سال‌های گذشته اجراهای بهتری را شاهد هستیم و هنرمندان خوب و توانایی در این جشنواره شرکت می‌کنند. در کل از این دوره از جشنواره و اجراها کاملا راضی هستیم.  خوشبختانه کیفیت اجراها بسیار خوب بود که نمی‌توان از آن‌ها ایرادی گرفت اما هنرمندانی که به تازگی کار خودشان را شروع کرده‌اند، باید تمرین بیشتری داشته باشند که در سال‌های آینده بهتر و قوی‌تر در این جشنواره ظاهر شوند.

منصور مرادی دیگر عضو هیئت داوران در بخش موسیقی نواحی قسمت دف مقامی، در مورد اجراها و کیفیت جشنواره گفت: این جشنواره سطح بسیار بالایی داشت و امسال اجراهای هنرمندان نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر بود و در کل کیفیت اجراها بسیار عالی بود. جشنواره موسیقی جوان یک رویداد بسیار بزرگ و یک افتخار برای ملت ایران است و بسیاری از هنرمندان کشور را می‌شناسم که برای اجرای جشنواره جوان لحظه شماری می‌کنند و از همین جا دست عزیزانی به خصوص دبیر جشنواره جناب آقای دکتر اسعدی که در این راستا تلاش می‌کنند را می‌بوسم.

سیزدهمین دوره جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی  با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مرداد تا ۵ شهریور سال جاری در تالار رودکی تهران درحال برگزاری است.

موسیقی آلبوم کنسرت تالار رودکی بنیاد رودکی تالار وحدت مرکز هنرهای نمایشی جشنواره موسیقی جوان سیزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر