کد خبر: 791266 A

بیست و هفتمین صد اثر صد هنرمند گالری گلستان عصر جمعه یازدهم مرداد آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایلنا، لیلی گلستان (مدیر گالری گلستان و طراح صد اثر صد هنرمند)، این دوره از رویداد سالانه تابستانی را جوانانه‌ترین دوره خواند و گفت: سهم هنرمندان مقیم شهرستان در این دور بیش از همیشه است.

گلستان گفت: در این دوره ترجیح دادم اولویت، آثار کیفی نسل جوان باشد و از پیشکسوتان و هنرمندان شناخته شده کمتر کار پذیرفتم.

او خبرداد: بیست و هفتمین صد اثر صد هنرمند با ارائه آثار ۲۲۸ هنرمند افتتاح خواهد شد و این در حالی ست که به جهت وسواس و سختگیری زیادی که به خرج دادم حدود صد اثر به نمایشگاه راه نیافتند. باید بگویم کیفیت این نمایشگاه خیلی بالاتر از نمایشگاه‌های قبلی است.

گلستان در عین حال خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی ترجیح دادم آثاری که قیمت‌های بالا دارند در این دوره نباشند اما از آنجا که یکی از شعارهای صد اثر صد هنرمند، نمایش آثار جوانان در کنار پیشکسوتان و بزرگان هنر است و خود این رویکرد نوعی تشویق جوانان و زمینه بیشتر دیده شدن آثار آنها است، آثار شماری از بزرگان که توسط مجموعه داران پیشنهاد شده است پذیرفته‌ایم که کارهایی از پرویز کلانتری، محمد ابراهیم جعفری، غلامحسین نامی… از این جمله‌اند.

لیلی گلستان با ذکر این نکته که این روزها کیفیت آثار جوانان بسیار جالب توجه و چشمگیر است، خاطر نشان کرد : آثار جوانانی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند حیرت انگیز است و به همین جهت ترجیح دادم این نسل با این استعداد شگرف بیشتر در صد اثر صد هنرمند دیده شوند.

گلستان در عین حال خبر داد: در میان هنرمندان جوان تجسمی به شکل عجیبی شمار دختران هنرمند بسیار زیاد است که این آمار خیره کننده خود را در صد اثر صد هنرمند بیست و هفتم نشان خواهد داد.

بیست و هفتمین صد اثر صد هنرمند عصر جمعه یازدهم مرداد در گالری گلستان واقع در دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ کار خود را آغاز می‌کند و تا سی ام مردادماه دایر خواهد بود.

گالری گلستان صد اثر صد هنرمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر