کد خبر: 790973 A

رمان «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» نوشته ایمی بندر با ترجمه لیلا حیدری از سوی نشر خزه منتشر شد.

به گزارش ایلنا، کتاب اندوه به‌خصوص کیک لیمویی، ماجرای دختری نوجوان است که با خوردن تکه‌ای از یک کیک لیمویی، ناگهان به جهان پشت هر غذا دست می‌یابد؛ از احساسات کشاورزانی که سبزیجات و میوه‌ها را کاشته‌اند تا حال و هوای رانندگان حامل آنها و فروشندگان مواد خوراکی، و مخصوصاً آشپزهایی که آن غذا را پخته‌اند. بدین‌ترتیب، او از بسیاری اسرار مگو و ناگفته‌ها سردرمی‌آورد؛ از غم‌ها و شادی‌ها، حسرت‌ها و امیدها، وفاداری‌ها و بی­‌وفایی‌­هایی که آماده‌کنندگان هر غذا تجربه کرده‌اند. این دانستگی و کشف رمز و راز پشت هر غذا، اندوهبار است.

خاصه که قهرمان قصه‌ ما برادری با بیماری روانی عجیبی دارد و همین، احوال و شرایط او را پیچیده‌تر کرده است. با این همه، او امیدوار است و چشم‌انتظار آینده‌ای روشن... اساساً رمان «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی»، داستانی است در ستایش امید، بخشندگی و روابط خواهر و برادری، و در شرح اهمیت هر غذایی که آماده و پخته و صرف می‌شود.

 ایمی بندر، نویسنده رمان «اندوه به‌­خصوص کیک لیمویی»، دکترای ادبیات و نوشتار خلاقه دارد و در آثارش شخصیت‌هایی می‌آفریند که با توانایی­‌های عجیبی پا به دنیای مردم عادی می‌­گذارند. آثار او تاکنون به 16 زبان ترجمه شده­، اما در میان آنها «اندوه به ­خصوص کیک لیمویی» جایگاه یکه و ممتازی دارد و  با بیشترین استقبال از سوی منتقدان و عامه مخاطبان مواجه شده است.

«اندوه به ­خصوص کیک لیمویی» که پرفروش «نیویورکر» بوده و اولین کتابی است که از  این نویسنده به فارسی منتشر می‌شود، در 288 صفحه و با بهای 40 هزار تومان از سوی نشر خزه به کتابفروشی‌­ها راه یافته است.

انتشار کتاب اندوه به‌خصوص کیک لیمویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر