کد خبر: 790923 A

مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه‌ رضا کروریان» در بزرگداشت آهنگساز نوگرای ایرانی رضا کروریان، توسط گروه موسیقی «یارآوا» و نشر موسیقی معاصر و با حمایت مالی خانواده‌ کروریان جمعه ۴ مرداد، در فرهنگسرای سرو به کار خود پایان داد.

به گزارش ایلنا، فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران در حالی به کار خود پایان داد و برندگان جایزه رضا کروریان در سومین دوره را شناخت، که در ۸ روز پیاپی با همکاری و تعامل دانشگاه تهران و حضور یوآخیم هاینس استاد آهنگسازی و مدیر استودیوی موسیقی الکترونیک در دانشگاه موسیقی هانوفر، دیمیتری پاپاگئورگیو استاد آهنگسازی دانشگاه ارسطوی در شهر تسالونیکیِ یونان و اولریکه براند استاد ویلنسل دانشگاه هنر برلین برگزار شد.

فستیوالِ هشت روزه‌ موسیقی الکترونیک تهران، همه ساله آثاری در زمینه‌ موسیقی الکترونیک، الکتروآکوستیک، لایو الکترونیک، پرفورمانس، اینستالیشن و ویدیوآرت را به اجرا گذاشته و همچنین با سمینارها، کارگاه‌های موسیقی الکترونیک و معاصر، نشست‌های تخصصی و مسترکلاس‌های آهنگسازی و نوازندگی سعی در توازنی میان بخش اجرایی و علمی این نوع از موسیقی دارد. در این فستیوال تا به امروز هنرمندان و آثاری از  ایران، آلمان، ایتالیا، اوروگوئه، ژاپن، استونیا، روسیه، فیلیپین، کره‌ جنوبی، آمریکا، یونان، آرژانتین، سوئیس و... حضور داشتند.

لازم به ذکر است که بر اساس تعامل فرهنگی میان «یارآوا» و مراکز و مؤسسات فرهنگی دیگر، تا به امروز که چهارمین دوره‌ مسابقه و سومین دوره از فستیوال برگزار شد،  بالغ بر صد اثر (از ۶۰ هنرمند) از هنرمندان ایرانی در فستیوال‌هایی مانند فستیوال «دستگاه» هانوفر آلمان، فستیوال «آف بوردِرز» تسالونیکی یونان، فستیوال «بدن، نور، صدا» فلورانس ایتالیا، فستیوال «دیفرازیون» فلورانس ایتالیا، فستیوال «ترایکت» هانوفر آلمان و در نیویورک با همکاری آنسامبلِ الکتروآکوستیکِ بروکلین به اجرا درآمده است.

نتایج سومین دوره‌ مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه‌ی رضا کروریان» ۱۳۹۷،  در سه بخش فیکس‌مدیا، ساز به همراه فیکس‌مدیا و ساز  به همراه لایوالکترونیک در دو گروه داخلی و خارجی به شرح زیر است:

نتایج چهارمین دوره‌ مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه‌ی رضا کروریان ۱۳۹۷،  در سه بخش فیکس‌مدیا، ساز به همراه فیکس‌مدیا و ساز  به همراه لایوالکترونیک در دو گروه داخلی و خارجی به شرح زیر است:

هیئت داوران:

علی گرجی (رئیس هسئت داوران)

 یوآخیم هاینتس

سارا اباذری

 مِسیاس مایگواشکا

آثار منتخب:

گروه الف) آهنگسازان مقیم ایران:

وحید اله‌وردی «اتاق 406» فیکس‌مدیا

علی بلیغی «خان هفتم» برای سنتور و فیکس‌مدیا

جواد بهرامی «بدون عنوان» فیکس‌مدیا

امین خوش‌سبک «ظهور» برای آکوردئون و لایوالکترونیک

گروه ب) آهنگسازان مقیم خارج از ایران:

این بخش منتخبی نداشت.

آثار اول تا سوم:

گروه الف) آهنگسازان مقیم ایران:

نفر اول: شهرزاد طالبی «یاد آوردن» برای سنتور و فیکس‌مدیا

نفردوم: فرهاد شیرین‌زاده «برج سکوت» فیکس‌مدیا   

نفر سوم: اثر مشترک سپیده یافتیان و پرهام ایزدیار «حشرات هم عاشق می‌شوند» برای آکوردئون و فیکس‌مدیا

مراسم اهدای جوایز برگزیدگان در تاریخ شانزدهم شهریور سال ۱۳۹۷ در سالن همایش فرهنگسرای سرو برگزار شد و تمام آثار منتخب به همراه گزیده‌ای از آثار آهنگسازان ایرانی و خارجی در مراسم اختتامیه، هفدهم شهریور در سالن آوینی دانشگاه تهران به اجرا درآمد.

موسیقی وزارت ارشاد آلبوم کنسرت بنیاد رودکی دفتر موسیقی فرهنگسرای سرو مهدی جلالی سارا اباذری رضا کروریان موسیقی نوا مسابقه‌ آهنگسازی موسيقی الكتروآكوستيك به کار خود پایان داد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر