کد خبر: 789437 A

نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران معرفی شدند.

 به گزارش ایلنا، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط  کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از آقایان: عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان ، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده  هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت ،

به شرح ذیل اعلام می‌شود:

نامزدهای بهترین فیلم:

1- تنگه ابوقریب  به تهیه‌کنندگی  سعید ملکان

2- سرخپوست  به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی

3- شبی که ماه کامل شد  به تهیه‌کنندگی  محمدحسین قاسمی

4- متری شیش و نیم  به تهیه‌کنندگی  سید جمال ساداتیان

5- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی

نامزدهای بهترین کارگردانی:

1- محسن امیریوسفی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

2- نیما جاویدی  برای فیلم  سرخپوست

3- نرگس آبیار  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

4- سعید روستایی  برای فیلم  متری شیش و نیم

5- هومن سیدی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

1- محسن امیریوسفی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

2- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

3- نیما جاویدی  برای فیلم  سرخپوست

4- سعید روستایی  برای فیلم  متری شیش و نیم

5- هومن سیدی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

1- شیرین یزدان‌بخش  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

2- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

3- سارا بهرامی  برای فیلم  دارکوب

4- الناز شاکردوست  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

5- باران کوثری  برای فیلم  عرق سرد

6- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

1- نوید محمدزاده  برای فیلم  سرخپوست

2- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

3- امیر جدیدی  برای فیلم  عرق سرد

4- پیمان معادی  برای فیلم  متری شیش و نیم  

5- نوید محمدزاده  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

1- ستاره پسیانی  برای فیلم  سرخپوست

2- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

3- شبنم مقدمی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

4- سحر دولتشاهی  برای فیلم  عرق سرد 

5- لیلی رشیدی  برای فیلم  عرق سرد 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

1- سیامک انصاری  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام

2- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

3- نوید محمدزاده  برای فیلم  متری شیش و نیم

4- فرهاد اصلانی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

5- نوید پورفرج  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

1- حمید خضوعی ابیانه  برای فیلم  تنگه ابوقریب

2- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

3- علیرضا زرین‌دست  برای فیلم  سرو زیر آب

4- حمید خضوعی ابیانه  برای فیلم  غلامرضا تختی  

5- پیمان شادمانفر  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین تدوین:

1- مصطفی خرقه‌پوش  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

2- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

3- عماد خدابخش  برای فیلم  سرخپوست

4- بهرام دهقانی  برای فیلم  متری شیش و نیم    

5- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

1- جهانگیر میرزاجانی  برای فیلم  آخرین بار کی سحر را دیدی؟

2- محمدرضا شجاعی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

3- کیوان مقدم  برای فیلم  غلامرضا تختی

4- بهزاد آدینه  برای فیلم  مارموز   

5- محسن نصرالهی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

1- جهانگیر میرزاجانی  برای فیلم  آخرین بار کی سحر را دیدی؟

2- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

3- محمدرضا شجاعی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

4- غزاله معتمد  برای فیلم  متری شیش و نیم   

5- مارال جیرانی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین صدابرداری:

1- محمود سماک‌باشی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

2- رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب

3- عباس رستگارپور  برای فیلم  سرو زیر آب

4- مهدی صالح کرمانی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد   

5- بهمن اردلان برای فیلم  مارموز

6- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم   

7- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده 

نامزدهای بهترین صداگذاری:

1- امیرحسین قاسمی  برای فیلم  تنگه ابوقریب

2- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد   

3- حسین ابوالصدق  برای فیلم  قانون مورفی

4- سید علیرضا علویان  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده 

5- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم  من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی:

1- کارن همایونفر  برای فیلم  اتاق تاریک

2- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

3- بهزاد عبدی  برای فیلم  سرو زیر آب

4- ستار اورکی  برای فیلم  ماهورا 

5- پیمان یزدانیان برای فیلم  متری شیش و نیم  

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

1- سعید ملکان  برای فیلم  تنگه ابوقریب

2- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

3- ایمان امیدواری  برای فیلم  سرخپوست

4- ایمان امیدواری  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

5- سعید ملکان برای فیلم  غلامرضا تختی 

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

1- محمد لطفعلی  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام

2- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

3- جواد مطوری برای فیلم  سرخپوست

4- فرید ناظر فصیحی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

5- جواد مطوری برای فیلم  قانون مورفی 

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

1- محسن روزبهانی  برای فیلم  تنگه ابوقریب

2- محسن روزبهانی  برای فیلم سرو زیر آب

3- آرش آقابیگ برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

4- حمید رسولیان  برای فیلم  ماهورا

5- ایمان کرمیان برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده 

نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

1- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

2- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

3- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

4- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

5- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

6- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:

1- یاسر طالبی برای فیلم  دلبند

2- لقمان خالدی برای فیلم  مهمانی خداحافظی

3- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

4- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

5- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

6- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه

1- سیاوش شهابی برای فیلم  تشریح

2- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

3- حامد اصلانی برای فیلم اس S

4- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

5- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

6- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزدهای بهترین فیلم  انیمیشن 

1- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

2- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

3- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

4- مهین جواهریان برای فیلم  زر زری کاکل زری

5- آریا نسب فیضی  برای فیلم آقای بی‌تفاوت

در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌شود.

اعلام نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر