کد خبر: 789068 A

معاون گردشگری تاکید کرد:

معاون گردشگری گفت: با توسعه همکاری‌های گردشگری، بستر لازم برای شناخت بیش از پیش دو کشور ایران و مالزی از یکدیگرو آشنایی با ظرفیت‌های موجود برای همکاری در سایر حوزه‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

به گزارش ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) در دیدار با عدلی ظهاری (سروزیر گردشگری ایالت "ملاکا" - Melaka-  کشور مالزی) که روز گذشته در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ گفت: ارتباط دو کشور ایران و مالزی که همواره بر اساس دوستی و برادری بوده است؛ می‌تواند بر بستر گردشگری و آشنایی هر چه بیشتر دو کشور از یکدیگردر زمینه‌های مختلف توسعه یابد. 

معاون گردشگری با اشاره به ظرفیت‌های متنوع و بالای گردشگری در کشور و قابلیت رقابت‌پذیری بسیار بالای خدمات قابل ارائه نسبت به سایر کشورها گفت: در حال حاضر میزان شناخت مردم دو کشور از یکدیگر و نیز آمار تبادلات گردشگر کمتر از حد انتظار است.

وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم با برگزاری تور آشناسازی ویژه فعالین گردشگری کشور مالزی؛ زمینه آشنایی با زوایای مختلف گردشگری ایران از جمله: گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی، زیارتی، سلامت و غیره را فراهم آوریم و متقابلاً زمینه حضور متخصصین عرصه گردشگری کشور در تورهای آشناسازی کشور مالزی را ایجاد نماییم.  

تیموری در ادامه با بیان اینکه  ما هیچ گونه محدودیتی برای توسعه همکاری‌های گردشگری با کشور مالزی قائل نیستیم و از هرگونه ابتکار عمل در این زمینه استقبال می‌کنیم؛ تاکید کرد: ایران، تنها کشوری است که گزینه دیگری غیر از خدمات گردشگری حلال ندارد و این موضوع بی‌شک می‌تواند مقبول خانواده‌های مسلمان مالزی قرار گیرد. 

معاون گردشگری ابراز امیدواری کرد: نتایج برپایی این نشست و ورود عملیاتی به ایجاد شناخت بیشتر ایران و مالزی می‌تواند ارتباطات حوزه گردشگری دو کشور را به جایگاه واقعی خود برساند و زمینه‌ساز سایر ارتباطات در زمینه‌های مختلف شود. 

همچنین در این نشست، عدلی ظهاری (سروزیر گردشگری ایالت "ملاکا" - Melaka-  کشور مالزی) نیز ضمن ابراز علاقه نسبت به شناخت بیشتر مردمان ایالت مربوطه نسبت به ایران، بر اشتیاق استفاده گردشگران مالزی از خدمات گردشگری سلامت در ایران تاکید کرد  و آمادگی خود را برای حمایت از برپایی تورهای آشناسازی جهت معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور اعلام نمود. 

گردشگری فرهنگی، درمانی و امکان‌سنجی در توقف بدون نیاز به روادید ۹۶-۷۲ ساعته زائران حج عمره مالزیایی در ایران، از سایرمحورهای اصلی مذاکرات دو طرف بود.

روادید معاون گردشگری زائران حج عمره مالزیایی گردشگران مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر