کد خبر: 788633 A

در حاشیه جشنواره فیلم شهر رخ داد؛

همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با دستور و پیگیری پیروز حناچی، شهردار تهران پارکینگ پردیس سینماگالری ملت افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، هاشم میرزاخانی با اشاره به آغاز بهره برداری از پارکینگ پردیس سینمایی ملت گفت: یکی از مشکلاتی که از زمان تاسیس پردیس سینمایی ملت وجود داشت، کمبود فضا برای پارک و توقف خودروهای مخاطبان و تماشاگران این سینما بود و این مسئله بر روی بهره وری و کیفیت خدمات دهی سینما نیز تاثیر گذاشته بود.

 مدیرعامل موسسه تصویر شهر و دبیر هفتمین  دوره جشنواره فیلم شهر ادامه داد: از سال گذشته پیگیرهای جدی برای حل مشکل پارکینگ سینما ملت با نهادی های مختلف انجام شد و سرانجام با دستور مستقیم پیروز حناچی شهردار تهران مرحله اول پارکینگ روز شنبه 29 تیر با حضور مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ،سینماگران و اهالی رسانه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 وی ادامه داد : پارکینگ پردیس سینما گالری ملت گنجایش پذیرش 1200 خودرو را دارد و مخاطبان و تماشاگران فیلم های در حال اکران می توانند  بعد از پایان جشنواره فیلم شهر از این پارکینگ استفاده کنند

 همچنین در حاشیه برگزاری این جشنواره تفاهمنامه فرهنگی میان هاشم میرزاخانی، دبیر هفتمین جشنواره فیلم شهر و جردن هالندر، دبیر جشنواره فیلم معماری هلند امضا شد.

بر اساس این تفاهمنامه مقرر شد جشنواره فیلم شهر در دوره‌های بعدی، بخشی را به سینمای هلند اختصاص دهد. همچنین جشنواره فیلم معماری روتردام نیز بخشی را به سینمای ایران در دوره های آتی خود اختصاص خواهد داد.

این تفاهمنامه همکاری مشترک بین دو جشنواره فیلم شهر و جشنواره فیلم روتردام در راستای ارتباط بین تهیه‌کنندگان ایرانی و هلندی در حوزه شهر و شهروندی منعقد شد.

هاشم میرزاخانی بعد از امضای این تفاهمنامه گفت: شهر برای اینکه زنده و پویا بماند نیاز به فرهنگسازی دارد. جشنواره فیلم شهر حوزه‌های مختلفی نظیر نحوه زندگی، نظافت، ترافیک و به خصوص معماری را دربرمی‌گیرد. ما جزو 10 کشور تولید کننده برتر فیلم در دنیا هستیم و استعداد فیلمسازی ایرانی‌ها در دنیا بسیار گسترده است. جشنواره‌ها برای ما فرصتی برای تبادل فرهنگی با مدیران فستیوال‌های دیگر است. 

جردن هالندر نیز با ابراز خوشنودی از انعقاد این تفاهمنامه گفت: فیلم‌های شهری جشنواره فیلم روتردام، مانند فیلم‌های بلاک باستری امریکایی نیست که بتوانید آنها را هر جایی پیدا کنید، بلکه فیلم‌هایی هستند که با موضوع جشنواره شهر و روابط افراد شهر مرتبط است. دلیلی که دعوت جشنواره فیلم شهر را با اشتیاق قبول کردم این است که به تبادل فرهنگی بسیار علاقمند هستم. ایران پتانسیل بسیار خوبی در حوزه فیلم در دنیا دارد و فیلم‌های ایرانی‌ها در دنیا به خوبی دیده می‌شود.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر 26 تا 31 تیرماه سال جاری به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود و نمایش فیلم‌ها برای عموم آزاد است.

جشنواره فیلم شهر بهره برداری از مرحله اول پارکینگ سینمایی ملت و امضای تفاهمنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر