کد خبر: 787764 A

رمان «بهشت مامان‌غیضه» نوشته‌ بثینه العیسی نویسنده‌ کویتی، با ترجمه روح‌الله رحیمی، توسط نشر نیماژ روانه بازار کتاب شد.

به گزارش ایلنا، رمان «بهشت مامان‌غیضه» نوشته‌ بثینه العیسی نویسنده‌ کویتی، با ترجمه روح‌الله رحیمی، توسط نشر نیماژ روانه بازار کتاب شد.

‌بثینه العیسی، در کارنامه‌ ادبی خود تاکنون پنج رمان و یک مجموعه‌مقاله منتشر شده دارد و همچنین چند جایزه‌ بین‌المللی و جوایزی از ادبیات عرب را هم توانسته از آن خود کند.

رمان «بهشت مامان غیضه»، داستان زندگی اعضای یک خانواده هشت نفره است که جز یکی، همه زن‌ هستند. غیضه، سرپرست و بزرگ خانواده، اگرچه خود زن است اما دلبسته و نگهبان قوانین مردسالارانه جامعه‌ خویش است. غیضه، گاه با تدبیر مقتدرانه و گاه با عواطف مادرانه‌اش، تلاش می‌کند در چارچوب خانه خود بهشتی بی‌مثال برپا کند؛ بهشتی که نورچشمی و پادشاه آن تنها مردِ خانواده و یادگارِ تنها پسر او، « فهاد» است. غیضه برای آنکه فهاد، گل سرسبد خانواده و خلقت، در بهشت رشک‌برانگیزش از همه موجبات لذت و سعادت برخوردار باشد، زن‌های خانواده- دختران، نوکر و نوه‌های دختری‌اش را به خدمت او درمی‌آورد و در این راه از آنان می‌خواهد تمام توان و عاطفه و توجه خود را نثارش کنند و در ادامه ماجراهای داستان، حول این اراده غیضه شکل می‌گیرند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «مادربزرگت من را با چادر و چاق‌چور و نقاب از دید مردم مخفی کرد و من هم در این کار با او هم‌دست شدم چراکه نمی‌خواستم هیچ مردی را شریک زندگی‌ام کنم. مادربزرگت لازم نبود این‌همه احتیاط به خرج دهد. آخر زنی مثل من هیچ احساسی غیر از خنگی و نفرت از خود ندارد. پس چطور می‌تواند دلش هوای مرد _ حتی سایه‌ی یک مرد_ را داشته باشد؟ من این روزها دوست دارم فقط بخورم. همین و بس. می‌خواهم با خوردن سرشکستگی و افسردگی‌ام را تسکین دهم. فقط غذاست که من را پس نمی‌زند و نادیده نمی‌گیرد.»

تیراژ این کتاب ۳۲۰ صفحه‌ای ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۳۹۰۰۰ تومان است.

نشر نیماژ بهشت مامان غیضه رمان بهشت مامان غیضه بثینه العیسی روح الله رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر