کد خبر: 786895 A

در دیدار مدیرکل تجسمی وزارت ارشاد از کرمان مطرح شد:

مدیر کل هنرهای تجسمی طی سفری به کرمان از روند مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان دیدار کرد و با استاندار، شهردار و مدیران فرهنگی کرمان نیز در موضوعات هنری بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در سفر به کرمان، نمایشگاه خوشنویسی سیدرضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان افتتاح کرد و درباره جشنواره مجسمه‌سازی کرمان با محمدرضا علیزاده (مدیرکل ارشاد استان) و مدیران گالری این شهر گفت و گو کرد.

مظفری در نشست بررسی طرح و مرمت آثار و برنامه‌های موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گفت: فلسفه شکل گیری موزه‌ها در تمام دنیا بر اساس ارزش آثار و دارایی‌های فرهنگی و هنری است و کرمان این دارایی‌ها را به بهترین نحو داراست.

وی افزود: با توجه به برنامه‌هایی که به زودی و بین چهار موزه هنرهای معاصر کشور، اجرا خواهد شد؛ مردم کرمان هر سه ماه یک بار شاهد یک رویداد و تعریف تازه از هنرهای معاصر خواهند بود و می‌توانند شاهد یک رویداد در این زمینه باشند.

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، نمایشگاه خوشنویسی «سودای قطاعی»، سید رضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان را افتتاح کرد.

نشست اختصاصی مدیرکل هنرهای تجسمی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با مدیران گالری‌های کرمان نیز در این سفر برگزار شد. ابتدا مدیران گالری‌ها از شرایط هنری استان، بازار این روزهای آثار هنری و مشکلات خود در این راه گفتند و پس از آن مدیرکل هنرهای تجسمی نظرات خود را مطرح کرد.

مظفری با اشاره به چرخه همکاری وزارت ارشاد، ادارت کل استانی، گالری ها، هنرمندان و مخاطبان هنری  گفت: در این مجموعه؛ هر کس وظیفه و نقشی دارد، در صورتی که این نقش به خوبی ایفا شود؛ شاهد چرخه مناسبی از عرضه و تقاضا و روند مناسب بازار هنر در کشور و استان‌ها خواهیم بود. بخشی از روند سوق دادن مخاطب به سمت خرید آثار هنری از گالری‌ها و فرهنگ‌سازی در این زمینه را خود مدیران گالری‌ها می‌توانند انجام دهند.

موزه هنرهای معاصر موزه صنعتی کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر