کد خبر: 786491 A

پروژه تعاملی بین ایران و فرانسه با نام «نامه‌هایی از تهران» در ایران اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، «نامه‌هایی به تهران» با هدایت ورونیک پتی، ندا شاهرخی و آرزو عالی از ۲۷ تیر به مدت یک هفته در سالن داربست روی صحنه خواهد رفت.

بنا براین گزارش، ندا شاهرخی دانش‌آموخته تئاتر از دانشگاه پاریس ۸ فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد است. وی مدیر هنری موسسه بین المللی فانوس، مدرس و کارگردان تئاتر است که تاکنون فعالیت بین المللی فراوانی انجام داده است. آرزو عالی بازیگر، کارگردان و مدرس دانشگاه است. وی فارغ‌التحصیل از دانشگاه لندن. وی از سال ۹۲ به نوجوانان کار  تئاتر آموزش داده است و اجراهای متعددی چون ملانصرالدین، دقت دوم، ادیپ، پای نئال و... را اجرا برده است. همچنین چندین پروژه بین‌المللی با لهستان، یونان و فرانسه در کارنامه کاری خود دارد.

موسسه فانوس هنر پارس با همکاری مرکز فرهنگی هنری آنی گرا و کمپانی تئاتر گراند ویتس برای اولین بار نوجوانان ایرانی را در فروردین ۹۸ به یک رزیدنس تئاتری در کشور فرانسه دعوت کرد. در این رزیدنس با حضور نوجوانان ایرانی و نوجوانان فرانسوی، پروژه نامه‌هایی از تهران شکل گرفت و در در سالن آنی گرا به روی صحنه رفت. ورونیک پتی تئاتر "گراند ویتسه" را در سال ۱۹۹۴ تاسیس کرد. پروژه‌ی «نامه‌هایی از تهران» بر مبنای autobiographie، داستانهای عامیانه و به عنوان یک تئاتر مستند در نظر گرفته شده است. کارهای آموزشی با دانش آموزان و کار با مخاطبان خاص مانند ساکنان مناطق ناامید کننده، افراد زندان، بخشی از فعالیت این کمپانی است.

بازیگران این‌ نمایش، هنرجویان مدرسه نوجوان فانوس هستند که به مدت ۹ ماه در این مدرسه آموزش دیده و در کشور فرانسه پروژه را همراهی کردند.

موسسه فانوس هنر پارس به مدیریت مرتضی یونس‌زاده کار خود را از سال ۹۲ در حوزه بین الملل آغاز کرد و تا به امروز بیش از ۲۰ ورک‌شاپ بین‌المللی با حضور اساتید فرانسوی و بیش از ۸ اجرای بین‌المللی در کشورهای فرانسه و یونان را در کارنامه خود دارد.

نامه‌هایی از تهران پروژه تعاملی بین ایران و فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر