کد خبر: 786391 A

رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدید از قلعه حسن صباح:

مونسان درباره ثبت جهانی قلعه حسن صباح گفت: مقرر شده مجموعه‌ای از قلعه‌ها در قالب یک پرونده شناسایی و برای ثبت جهانی‌آن‌ها اقدام کنیم.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) در دومین روز سفر خود به استان قزوین با همراهی تعدادی از معاونان و مدیران سازمان میراث‌فرهنگی و نیز مسئولان استان قزوین از قلعه حسن صباح در منطقه الموت بازدید به‌عمل آورد. 

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در حاشیه این بازدید گفت: قلعه حسن صباح هم اکنون گردشگران داخلی و خارجی زیادی دارد اما با توجه به اهمیت قلعه، محیط و ظرفیتی که دارد و همچنین نزدیکی به تهران، جا دارد که بیشتر توسعه یابد.

او افزود: در این منطقه محل زیبایی به‌نام  لاله الموت وجود دارد که به‌دنبال سرمایه‌گذار هستیم تا یک هتل ۴یا ۵ ستاره در این منطقه احداث شود و چند سرمایه‌گذار هم اعلام آمادگی کرده‌اند.

مونسان ادامه داد: با استاندار قزوین در این‌باره صحبت کردیم و قرار شد موزه‌ای را در این پایگاه داشته باشیم تا چه گردشگرانی که مسیر قلعه را بالا می‌روند و چه کسانی که توانایی ندارند و پایین می‌مانند بتوانند از امکانات استفاده کنند و از فضا بهره ببرند.

مونسان درباره ثبت جهانی قلعه حسن صباح نیز گفت: مقرر شده مجموعه‌ای از قلعه‌ها در قالب یک پرونده شناسایی و برای ثبت جهانی‌آن‌ها اقدام کنیم.

استان قزوین قلعه حسن صباح ثبت جهانی قلعه حسن صباح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر