کد خبر: 786371 A

حجت‌الله ایوبی (دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران) در بازدید از شهر تاریخی بم گفت: این کمیسیون از تمام توان برای انعکاس ظرفیت‌های شهر بم در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الله ایوبی (دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران)، هادی شهسوارپور (فرماندار بم)، امیر روش‌بخش (معاون ارتباطات و مشارکت‌ها و سرپرست گروه ارتباطات کمیسیون ملی یونسکو- ایران)، علیرضا پشتیبان (شهردار) و اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان شهرستان با حضور در ارگ قدیم بم به بهانه سالروز ثبت بم و چشم انداز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو، از این شهر تاریخی بازدید کردند.

ایوبی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های شهر بم در استان کرمان عنوان کرد: درباره خرما که محصول استراتژیک کشاورزی بم است برنامه‌هایی برای همکاری با کشورهای دیگر درنظر گرفته شده و کمیسیون ملی یونسکو- ایران برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر بم از تمام‌ توان استفاده می‌کند.

وی یادآور شد: مسئله جذب بیش از پیش توریست با توجه به ثبت جهانی بم و چشم انداز تاریخی آن در فهرست میراث یونسکو، امری مهم است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

سمانه سام نژاد (عضو شورای اسلامی شهر بم) نیز در حاشیه این دیدار با اشاره به ثبت بم و منظر فرهنگی آن به عنوان میراث جهانی در ۱۷ تیر سال ۱۳۸۲ اظهار داشت: تلاش ما این است هر سال در سالگرد ثبت جهانی بم، اهمیت این شهر را یادآوری کنیم .

وی با اشاره به اینکه گذشتگان با ابتکار عمل در کویر قنات‌ها را بنا کرده و نخلستان‌هایی بزرگ در دل کویر به وجود آوردند، تاکید کرد: امیدواریم با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران اتفاقات جدید در این شهر رخ دهد و شاهد اتفاقات فرهنگی ‌در عرصه ملی و جهانی باشیم.

حجت‌الله ایوبی در ادامه این سفر با حضور در گلزار شهدا به شهیدان ۸ سال دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد. وی همچنین بر مزار ایرج بسطامی حضور یافت. بازدید از قنوات ثبت جهانی اکبر آباد و قاسم آباد، تپه یادمان زلزله و ارگ بم از دیگر برنامه‌های دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران بود.

استان کرمان میراث فرهنگی و گردشگری شهرداری بم شهر بم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر