کد خبر: 786303 A

پویانمایی «ماهیگیر و بهار» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو» ایتالیا نمایش داده می‌شود.

به گزارش ایلنا،این پویانمایی به کارگردانی سیدحسن سلطانی به مدت 10 دقیقه و بدون کلام تولید شده و قرار است در بخش رقابتی ویژه فیلم‌های کودکان با نام یونیسف در روزهای 31 تیر و 3 مرداد 1398 (22 و 25 ژوئیه 2019) نمایش داده شود.

انیمیشن «ماهی‌گیر و بهار» برگرفته از کتابی به همین نام اثر مژگان کلهر است که داستان ماهیگیری را روایت می‌کند که در انتظار بهار نشسته اما بازگشت بهار طولانی شده و او هر روز در کلبه خود با ساختن شکوفه‌هایی منتظر آمدن بهار است تا این‌که یک روز بیرون از کلبه شکوفه‌ای را می‌بیند به دنبال آن می‌رود و متوجه می‌شود کوه یخ بزرگی جلوی آمدن بهار را گرفته و....

این فیلم اولین حضور بین‌المللی خود را در کنار پنج فیلم دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پنجاه‌ونهمین جشنواره فیلم زلین 2019 که چندی پیش در کشور چک برگزار شد، تجربه کرد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لاگو» از 28 تیر تا 5 مرداد 1398 (19 تا 27 ژوئیه ۲۰۱9) در شهر روین لاگو کشور ایتالیا برگزار می‌شود.

«ماهیگیر و بهار» ایرانی به ایتالیا رفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر