کد خبر: 785399 A

غلامرضا فرجی:

به دنبال اتفاقات رخ داده در روزهای اخیر در پردیس سینمایی باغ کتاب و مشکلاتی که برای این پردیس سینمایی از سوی برخی افراد به وجود آمد، شورای صنفی نمایش و سازمان سینمایی از پردیس سینمایی باغ کتاب حمایت کردند.

غلامرضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: از چهارشنبه 19 تیر اتفاقاتی در پردیس سینمایی باغ کتاب رخ داد که پسندیده نبود و اجازه فعالیت به این پردیس از ساعت 12 شب داده نشد.

وی ادامه داد: ما اتفاقات مختلفی را بررسی کردیم و بر لزوم رعایت قانون، احترام به مخاطبین، حفظ شأن سینما و امنیت مخاطبان تاکید کردیم و اعلام شد که هرگونه مشکلی از لحاظ امنیتی اگر به وجود بیاید ذی‌نفعان باید پاسخگو باشند.

فرجی افزود: بسته شدن درهای مجموعه باغ کتاب در زمان نمایش فیلم و خاموش کردن برق عمل درستی نیست و عملکرد سینماها باید در چارچوب قوانین وزارت ارشاد و سازمان سینمایی باشد. از این رو مسائل به وجود آمده به صورت مکتوب به سازمان سینمایی ارجاع و قرار شد شورای صنفی نمایش، وزارت ارشاد و سازمان سینمایی برای حل مسئله ورود کند.

فرجی همچنین درباره سایر مصوبات شورای صنفی نمایش گفت: در جلسه‌ امروز مقرر شد اکران فیلم سینمایی «نیوکاسل» از روز چهارشنبه 26 تیر ماه به سرگروهی باغ کتاب آغاز و اکران فیلم «سامورایی در برلین» در زیرگروه ادامه داشته باشد. همچنین قرارداد فیلم «مردی بدون سایه» به سرگروهی سینما فرهنگ بعد از پایان فیلم «تپلی و من» ثبت شد.

غلامرضا فرجی ورود شورای صنفی نمایش و سازمان سینمایی به تنش بوجود آمده در باغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر