کد خبر: 783799 A

توضیح رییس انجمن موسیقی قزوین درباره دلایل اصلی لغو کنسرت خسروی؛

مصطفی عبادی می‌گوید: رسانه‌های داخلی باید پس از کسب اطلاعات کافی نسبت به انتشار اخبار و حواشی مختلف اقدام کنند چون رسانه‌های خارجی نیز منتظر چنین اتفاقاتی هستند و نمی‌توان از آنها انتظار بیشتری داشت. آنها تکلیفشان مشخص است. از طرفی من هم نماینده جامعه موسیقی هستم و نباید اجازه دهم که در زمینه فعالیت هنرمندان عرصه موسیقی مشکلی برای آنها به وجود آید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیرو ایجاد حواشی لغو کنسرت سیروان خسروی در قزوین، مصطفی عبادی (رییس انجمن موسیقی قزوین) درباره این اتفاق توضیح داد.

سیروان خسروی، خواننده موسیقی پاپ، قرار بود روز دوشنبه (17 تیرماه) در سالن «29 فروردین» کنسرت برگزار کند که این نیفتاد و کمی بعد سیروان خسروی خبر از لغو کنسرتش داد و در صفحه اینستگرامش نامه‌ انجمن موسیقی خطاب به مدیر برنامه‌هایش را منتشر کرد و همین اتفاق باعث بروز حاشیه‌هایی شد.

در نامه انجمن موسیقی آمده بود که علیرغم دریافت تمامی مجوزهای لازم و فروش بلیت، رییس عقیدتی سیاسی ارتش با دستور مستقیم از تحویل سالن جهت برگزاری برنامه امتناع کرده و همین اتفاق باعث لغو کنسرت شده است.

پس از انتشار نامه توسط سیروان خسروی، اغلب رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی اخبار آن را منتشر کردند و همین اتفاق هجمه‌هایی را نسبت به ارتش ایجاد کرد.

پس از این اتفاق نیز حجت‌الاسلام کربلایی (رییس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین) گفت: اسپانسر برگزارکننده کنسرت سیروان خسروی هیچ قراردادی با لشکر 16 برای واگذاری سالن نداشته و همین موضوع بابت بروز حواشی شده است.

روز گذشته نیز مصطفی عبادی (رئیس انجمن موسیقی قزوین) طی نامه‌ای از عقیدتی سیاسی  لشکر 16 زرهی ارتش عذرخواهی کرد و انتشار نامه خانه موسیقی توسط سیروان خسروسی را غیراخلاقی خواند.

عبادی درباره این اتفاق به ایلنا گفت: ارتش سالنی دارد که طی قراردادی آن را برای اجرای برنامه در اختیار تهیه‌کنندگان می‌گذارد که من از چند و چون قیمت و مبلغ آن با خبر نیستم.

وی درباره علت عدم تحویل سالن به تهیه‌کننده کنسرت سیروان خسروی نیز گفت: تهیه‌کننده و عوامل کنسرت آقای خسروی با مسئولان مربوطه در ارتش قرارداد نبسته بودند و همین اتفاق باعث شد که سالن در اختیار آنها قرار نگیرد و در نهایت کنسرت لغو شود.

رییس انجمن موسیقی قزوین در پاسخ به این سوال که آیا همکاری گروه‌های موسیقی با ارتش یک روال معمول است یا خیر گفت: این یک رویه معمول نیست و معمولا در قزوین اغلب آثار در سالن‌هایی چون نمایشگاه، الغدیر و کوثر روی صحنه می‌روند اما از آنجایی که سالن ارتش استاندارد است و آگوستیک خوبی دارد و دارای تهویه مناسب است و ظرفیت بالایی دارد، تصمیم بر این شد تا برای احترام به شعور مخاطب در اختیار تهیه‌کننده و عوامل کنسرت آقای خسروی قرار گیرد.

عبادی درباره کیفیت سالن‌های قزوین برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری گفت: متاسفانه سالن‌های موجود در قزوین کیفیت بالایی ندارند. البته یکی دو سالن داریم که در اختیار کتابخانه‌ها و شهرداری هستند و از کیفیت بالایی برخوردارند و اتفاقا مسئولان مربوطه با ما همکاری خوبی دارند و آنها را در اختیار ما می‌گذارند اما خب ظرفیت‌های پایینی دارند و جوابگوی برنامه‌های پرمخاطب نیستند.

وی درباره انتشار نامه‌ عذرخواهی‌اش از مسئولان مربوطه در ارتش نیز گفت: طبق بررسی‌هایی که داشتم متوجه شدم که آن بندگان خدا در ارتش مقصر نبوده‌اند و قراردادی در کار نبوده اما با این حال هجمه بسیاری نسبت به آنها وارد شده است.

رییس انجمن موسیقی قزوین درباره نقش رسانه‌ها در بروز حواشی موجود گفت: رسانه‌های داخلی باید پس از کسب اطلاعات کافی نسبت به انتشار اخبار و حواشی مختلف اقدام کنند و رسانه‌های خارجی نیز منتظر چنین اتفاقاتی هستند و نمی‌توان از آنها انتظار بیشتری داشت و در این زمینه تکلیفشان مشخص است. از طرفی من نماینده جامعه موسیقی هستم و نباید اجازه دهم که در زمینه فعالیت هنرمندان عرصه موسیقی مشکلی برای آنها به وجود آید.

عبادی در پایان درباره برگزاری کنسرت لغو شده سیروان خسروی در قزوین گفت: فعلا هیچ چیز مشخص نیست و اگر قرار بر برگزاری کنسرت باشد، تهیه‌کننده و عوامل کنسرت آقای خسروی باید سالن دیگری را در نظر بگیرند، البته آقای خسروی و تهیه‌کننده‌شان باید در این‌باره تصمیم‌گیری کنند و اگر قرار بر برگزاری کنسرت باشد و اگر تمام مجوزهای لازم اخذ شود مشکلی نخواهد بود.

موسیقی وزارت ارشاد نامه ارتش کنسرت تالار رودکی سیروان خسروی عذرخواهی بنیاد رودکی تالار وحدت خانه موسیقی تالار وحدت و رودکی انجمن موسیقی دفتر موسیقی زانیار خسروی عقیدتی سیاسی ارتش لشکر 16 زرهی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر