کد خبر: 783237 A

آیین رونمایی از آخرین آلبوم موسیقی پیتر سلیمانی پور به نام «زیرا که می‌وزد» با حضور موسیقی‌دانان و آهنگسازان روز جمعه 21 تیر ماه در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ آیین رونمایی از آخرین آلبوم موسیقی پیتر سلیمانی‌پور به نام «زیرا که می‌وزد» با حضور موسیقی‌دانان و آهنگسازان در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.

پیتر سلیمانی‌پور آهنگساز و نوازنده و گرافیست ایرانی در 18 شهریور 1397 در سن پنجاه سالگی در اثر بیماری سرطان درگذشت.

این آهنگساز و نوازنده چیره‌دست سازهای بادی، آثار ارزشمندی از خود به جای گذاشته است که از میان آلبوم‌ها می‌توان به «منظومه شخصی» و «قشم» و «هشت روایت» اشاره کرد. او با سهیل نفیسی در آلبوم  «چنگ و سرود» و با بهزاد میرخانی در آلبوم «جوانه‌ها» همکاری داشته است. یکی از آثار خاص او آهنگی است برای فریم 21 از فیلم «24 فریم» زنده‌یاد عباس کیارستمی.

پیتر در ضبط‌های استودیویی با کیوان جهانشاهی، بابک بیات، کریستف رضایی، پیمان یزدانیان و بهزاد میرخانی همراهی و همکاری داشت.

پیتر سلیمانی پور در دهه نود بسیار فعال بود. سخنرانی‌های دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران، اجراهای زنده، آهنگسازی برای فیلم و ساخت بیش از 150 قطعه موسیقی و ضبط شماری از آنها گوشه‌ای از فعالیت‌های اوست.

یاد و خاطره او را در آیین رونمایی «زیرا که می‌وزد» زنده می‌کنیم. در این مراسم فریم 21 از فیلم «24 فریم» عباس کیارستمی با موسیقی پیتر سلیمانی‌پور به نمایش درخواهد آمد.

تیزر آیین رونمایی از آلبوم «زیرا که می‌رود» را در لینک زیر تماشا کنید.

سرطان شهر کتاب قشم موسیقی وزارت ارشاد هنر تیزر پیمان یزدانیان موسیقی کلاسیک بابک بیات دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیتر سلیمانی پور سازهای زهی رونمایی از آلبوم « زیرا که می‌وزد»+تیزر عبس کیارستمی کریستف رضایی بهزاد میرخانی کیوان جهانشاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر