کد خبر: 782845 A

نامزدهای بخش سینمای نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، نامزدهای بخش سینمای نوزدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر از فیلم‌هایی انتخاب شده‌اند که از بعد از نوروز ۹۷ تا نوروز ۹۸ نمایش داده شده‌اند.

برگزیدگان نوزدهمین جشن حافظ بیستم تیرماه معرفی می‌شوند.

 

بهترین فیلم:

آشغال­های دوست­داشتنی (به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)

بمب: یک عاشقانه (به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول­اف)

تنگه ابوقریب (به تهیه‌کنندگی سعید ملکان)

شعله­ور (به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی)

عرق سرد (به تهیه‌کنندگی مهدی داوری)

عصبانی نیستم (به تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان)

 قانون مورفی (به تهیه‌کنندگی محمد شایسته

 کلمبوس (به تهیه‌کنندگی هاتف علیمردانی)

متری شیش و نیم (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)

مغزهای کوچک زنگ­زده (به تهیه‌کنندگی سعید سعدی)

 

بهترین کارگردان:

بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)

رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)

سعید روستایی (متری شیش و نیم)

هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ­زده)

حمید نعمت­الله (شعله­ور)

 مجیدرضا مصطفوی (آستیگمات)

 

بهترین فیلمنامه:

پیمان معادی (بمب: یک عاشقانه)

حمید نعمت­الله و هادی مقدم­دوست (شعله­ور)

سهیل بیرقی (عرق سرد)

هاتف علیمردانی (کلمبوس)

 سعید روستایی (متری شیش و نیم)

هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ­زده)

 

بهترین بازیگران مرد:

فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ­زده)

سیامک انصاری (بمب: یک عاشقانه)

نوید پورفرج (مغزهای کوچک زنگ­زده)

سعید پورصمیمی (کلمبوس)

 امیر جدیدی (عرق سرد)

 امین حیایی (شعله­ور)

مجید صالحی (کلمبوس)

 جواد عزتی (هزارپا)

رضا عطاران (هزارپا)

 نوید محمدزاده (متری شیش و نیم، مغزهای کوچک زنگ­زده و عصبانی نیستم)

مهران مدیری (رحمان 1400)

 پیمان معادی (متری شیش و نیم)

 

بهترین بازیگران زن:

ماهور الوند (هت تریک)

 پریناز ایزدیار (متری شیش و نیم)

سارا بهرامی (دارکوب)

 ساره بیات (اتاق تاریک)

 هانیه توسلی (کلمبوس)

لیلا حاتمی (بمب: یک عاشقانه)

 زهرا داوودنژاد (سهیلا شماره 17)

سحر دولتشاهی (عرق سرد)

 ژاله صامتی (در وجه حامل)

 باران کوثری (عرق سرد)

 شبنم مقدمی (خجالت نکش)

 شیرین یزدان­بخش (آشغال­های دوست­داشتنی)

 

 

بهترین موسیقی متن:

بمب: یک عاشقانه (النی کاریندرو)

تختی (افشین عزیزی)

چهارراه استانبول (آرمان موسی­پور)

سوفی و دیوانه (بهزاد عبدی)

شعله­ور (سهراب پورناظری)

مغزهای کوچک زنگ­زده (بامداد افشار)

 

نشان عباس کیارستمی

آشغال­های دوست­داشتنی (محسن امیریوسفی)

 رضا (علیرضا معتمدی)

 سوفی و دیوانه (مهدی کرم­پور)

کوپال (کاظم ملایی)   گلدن تایم (پوریا کاکاوند)

 هندی و هرمز (عباس امینی)

 

بهترین فیلمبرداری:

حمید خضوعی ابیانه (تختی)

علیرضا زرین­دست (سرو زیر آب)

روزبه رایگا (شعله­ور)

حسین جلیلی (قانون مورفی)

هومن بهمنش (متری شیش و نیم)

 پیمان شادمانفر (مغزهای کوچک زنگ­زده)

 

بهترین تدوین:

خوک (میثم مولایی)

 شعله­ور (مهدی سعدی)

عصبانی نیستم (هایده صفی­یاری)

قانون مورفی (میثم مولایی)

 متری شیش و نیم (بهرام دهقانی)

 مغزهای کوچک زنگ­زده  (مهدی سعدی و هومن سیدی)

بهترین دستاورد فنی و هنری:

تنگه ابوقریب (جلوه­های ویژه بصری و میدانی: محسن روزبهانی، جواد مطوری و حسن ایزدی)

 تنگه ابوقریب (طراحی چهره­پردازی: سعید ملکان)

چهارراه استانبول (جلوه­های ویژه بصری: فرید ناصر فصیحی)

 خوک (طراحی لباس: نگار نعمتی)

 دارکوب (طراحی چهره­پردازی: زهرا و فاطمه کمالی)

 شعله­ور (طراحی صحنه: محمدرضا شجاعی)

قانون مورفی (جلوه­های ویژه بصری:  جواد مطوری)

 متری شیش و نیم (طراحی صحنه: محسن نصراللهی).

اعلام نامزدهای بخش سینمای نوزدهمین جشن حافظ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر