کد خبر: 782830 A

پنجمین قسمت فصل جدید «چرخ» ساعت ۱۹ امروز با موضوع نسل پنجم اینترنت از شبکه چهار پخش خواهد شد.

به گزارش ایلنا، پنجمین قسمت فصل جدید «چرخ» ساعت ۱۹ امروز با موضوع نسل پنجم اینترنت از شبکه چهار پخش خواهد شد.

در این برنامه محمدحسین‌جهان‌پناه به‌عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ «چرخ» با مانی قاسمی، کارشناس دیجیتال و سردبیر وب‌سایت «دیجیاتو» گفت‌وگو خواهد کرد.

موضوع این گفت‌وگو اینترنت ۵G یا پنجمین نسل اینترنت در ارتباطات سیار است که استفاده از آن به‌زودی در جهان فراگیر خواهد شد و با توجه به قابلیت‌های متعدد و بیشتر نسبت به اینترنت نسل چهارم، شاهد تحولات هیجان‌انگیزی در دنیای ارتباطات خواهیم بود.

در بخش دیگری از برنامه، علی خورشیدی، کارشناس رباتیک «چرخ»، مهم‌ترین خبرهای روز این دنیا را مرور خواهد کرد. گزارش بهزاد یوسفی از humanpark (پارک بدن انسان) در موزه دارآباد بخش دیگری از پنجمین قسمت برنامه‌ «چرخ» خواهد بود. هیومن پارک، جدیدترین و پیشرفته‌ترین پارک موضوعی ایران است که علاوه بر این، بزرگترین و کامل‌ترین پارک بدن انسان در آسیا هم محسوب می‌شود.

مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده بررسی و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان، مسائل روزمره‌ زندگی را واکاوی می‌کند.

«چرخ» در تابستان امسال در سه روز یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ چهار پخش می‌شود. حافظ آهی اجرای برنامه را به عهده دارد و الهه بهبودی و محمد جباری تهیه‌کننده و سردبیر برنامه‌ «چرخ» هستند.

اینترنت تلویزیون جهان علم و فناوری نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر