کد خبر: 782751 A

جلد سوم کتاب «هدهد سفید» با ارائه مطالبی برای آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.

به گزارش ایلنا، پس از انتشار جلد اول و دوم از کتاب «هدهد سفید» که با استقبال اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی همراه شد، جلد سوم این کتاب نیز با ارائه مطالبی برای آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.

در جلد سوم از کتاب «هدهد سفید» پس از مطلبی با عنوان «نقطه تلاقی مروارید و فوتبال» به قلم فریدون عموزاده خلیلی، در بخشی با عنوان «نامه آقای وزیر» نامه تقدیر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار جلد اول و دوم کتاب «هدهد سفید» منتشر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نامه، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش دست‌اندرکاران انتشار این کتاب چنین نوشته است: «مخاطب قرار دادن جمع میلیونی نوجوانان عضو کتابخانه‌های عمومی کشور در موضوع کتاب و کتابخوانی، هدف‌شناسی دقیق و ارزشمندی است. اینکه بذر شیفتگی به خواندن را در آینده‌سازان کشور بکارد و بپرورد و تکثیر کند.

در ادامه این نامه درباره نکات برجسته دو جلد منتشر شده از کتاب «هدهد سفید» چنین آمده: «حضور نویسندگان برجسته حوزه کودک و نوجوان در تیم مدیران و نویسندگان، حضور محسوس نوجوانان در پیدایش دو مجموعه از نگارش آثار تا نقاشی‌هایی که تصویرگر داستان‌های برجستگان بوده‌اند و ...، فرصت‌سازی برای تعامل نویسندگان و نوجوانان، توجه به تربیت و تقویت ذوق و مهارت نویسندگی در نوجوانان، ارتقای عطش خواندن با معرفی کتاب‌های خوب، توجه به سوژه‌های کمتر مورد توجه در خلق قصه، خاطره، شعر و... در موضوعاتی چون: کتاب، کتابخانه، نمایشگاه کتاب، کتابدار، کتابخانه سیار و ... و همچنین توجه به ابتکارات و خلاقیت‌هایی که در عرصه کتابخانه و کتابخوانی نوجوانان در حال اتفاق است و یا می‌تواند اتفاق بیفتد از جمله نمایشنامه خوانی و ... از نکات برجسته دو شماره منتشر شده از این کتاب بود.

نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین خاتمه می‌یابد: «امید می‌رود که «هدهد سفید» بتواند گوشه‌ای از ملک باقی سلطنت کتاب را به نسل نوجوان‌مان بازنماید و آنان را با این نوای هدهد سلیمانی همنوا کند که: و اوتیت من کل شیء (نمل، ۲۳).»

نهاد کتابخانه های عمومی کشور سید عباس صالحی وزیر ارشاد کتاب کودک و نوجوان نهاد کتابخانه ها فریدون عمزاده خلیلی هدهد سفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر