کد خبر: 782718 A

موسسه خانه کتاب با حمایت بانک صادرات ایران برگزار می‌کند؛

دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی«بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان«پوپک دانا» از سوی موسسه خانه کتاب و با حمایت بانک صادرات ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان«پوپک دانا» از سوی موسسه خانه کتاب و با حمایت بانک صادرات ایران برگزار می‌شود.

مسابقه بزرگ کتابخوانی «پوپک دانا» با هدف ترغیب دانش‌آموزان به مطالعه کتاب در ایام تعطیلات تابستان، تاکید برای فهمیدن مطالب کتاب‌ها و خلاصه کردن آنها، تمرین فن‌بیان و ارائه‌ صحیح و مشارکت خانواده‌ها در تولید محتوا در فضای مجازی، ویژه دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی (۵ تا ۱۲ سال) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، می‌توانند یک جلد کتاب را با سلیقه خود انتخاب کرده، آن‌ را به دقت مطالعه کنند و سپس خلاصه‌ آن کتاب را جلوی دوربین بیان کنند و سپس آن ویدئو را به آدرس اینترنتی poopak.ketab.ir بفرستند. بر اساس این فرخوان، کتاب انتخاب شده باید غیردرسی بوده و جزو کتاب‌های کمک‌درسی نباشد.

فیلم ارسالی باید به صورت یک ویدیوی کوتاهِ حداکثر ۱۲۰ ثانیه‌ای با صدا و تصویر واضح باشد، ویدئو می‌تواند با موبایل ضبط شده باشد.

متقاضیان شرکت در مسابقه تا ۳۱ شهریور ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی poopak.ketab.ir آثار خود را در قالب‌های اعلام‌شده، ارائه و با تکمیل فرم مربوطه، در این مسابقه شرکت کنند.

بر اساس این فراخوان، بانک صادرات ایران جوایزی را به عنوان بخش ویژه برای کسانی درنظر گرفته است که کتاب‌هایی با موضوعات ساخت و تولید، مفاهیم اقتصادی و محیط زیست  انتخاب کرده باشند.

گفتنی‌ست از میان آثار ارسالی، ۱۱۴ نفر به عنوان برگزیده نهایی معرفی می‌شوند که به ۱۰ نفر برگزیده نهایی، تندیس، لوح و جایزه نقدی و به ۱۰۰ نفر منتخب شایسته تقدیر نیز لوح و جایزه نقدی اهدا می‌شود. همچنین، به ۴ یاری‌گر، والدین و مربیانی که نقش زیادی در جذب شرکت کننده در این مسابقه داشته باشند، لوح و جایزه نقدی داده می‌شود.

اولیا، مربیان و دانش‌آموزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت poopak.ketab.ir یا کانال مسابقه «پوپک دانا» به آدرس @ab۱۳۹۸KetabKetمراجعه کنند.

آیین پایانی و معرفی برگزیدگان دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» با عنوان «پوپک دانا» از سوی موسسه خانه کتاب با همکاری بانک صادرات ایران و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

خانه کتاب دانش آموزان بانک صادرات ایران پوپک دانا مسابقه بزرگ کتابخوانی بخوانیم، بفهمیم، بگوییم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر