کد خبر: 782240 A

در مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید سازمان سینمایی مطرح شد:

مراسم تودیع و معارفه مدیران چهار بخش سازمان سینمایی صبح امروز (یکشنبه 16 تیر) با حضور حسین انتظامی (رئیس سازمان سینمایی)، سینماگران و اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین انتظامی با اشاره به عملکرد خوب مدیران قبلی و تبریک به افرادی که مسئولیت‌های جدید را پذیرفته‌اند، گفت: امروز ابراهیم داروغه‌زاده که پیش از این به عنوان معاون نظارت و ارزشیابی فعالیت می‌کرد به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر فعالیت خود را آغاز می‌کند و عمده سینماگران کشور از عملکرد این پزشک مهربان در دوره نظارت و ارزشیابی راضی بودند.

وی ادامه داد: به صورت کلی در مجموعه وزارت ارشاد مدیران سازمان سینمایی از لحاظ انسجام و خوش‌فکری بی‌نظیر هستند و تغییرات را خیلی همدلانه قبول کردند. ما معتقدیم که باید حوزه‌های راهبردی مانند نظارت و جشنواره فیلم فجر باید از هم جدا باشد.

انتظامی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های زیرمجموعه باید ظرف 45 روز ریز بودجه و مصارف خود را اعلام کنند، گفت: ما باید به نفع صنوف عقب‌نشینی کنیم و بیشتر به امر نظارت بپردازیم. در این میان زیرمجموعه‌هایی همچون مرکز گسترش و موزه سینما بسیار مهم است و این دو نهاد باید شیوه‌نامه‌های خود را برای عملکردهای آتی آماده کنند.

ابراهیم داروغه‌زاده (دبیر جشنواره فیلم فجر) نیز طی سخنانی گفت: همه موفقیت‌های سینمای ایران مدیون و مرهون تلاش‌ها و همدلی‌های سینماگران است و من به عنوان عضو کوچکی از این بدنه تلاش کردم که مزاحم راه سینماگران نشوم و راه آنها را هموار کنم و امروز نیز از برادرم آقای طباطبایی‌نژاد که مسئولیت معاونت وزارت را پذیرفتند، سپاسگزارم.

طباطبایی‌نژاد (مدیرعامل سابق مرکز گسترش) نیز با اشاره به اینکه پیش از این سه بار دیگر مسئولیت معاونت نظارت و ارزشیابی به وی پیشنهاد شده بود، گفت: من هر بار به دلایل مختلف این مسئولیت را نپذیرفتم ولی نمی‌دانم این بار آقای داروغه‌زاده چگونه سر من شیره مالید و امیدوارم با همراهی دوستان سینماگر بتوانم به وظایفم در این مسئولیت عمل کنم.

وی ادامه داد: من شش سال در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بودم و این سالها بسیار خوب و موفق بود. اگر سینما را دانشگاه بدانیم، مرکز گسترش کتابخانه این دانشگاه است و امروز که با عنوان مسئولیت اداری نظارت سمت گرفته‌ام، امیدوارم بتوانیم نگاه فرهنگی‌تری به سینما داشته باشیم و تصور می‌کنم تعبیر آقای انتظامی از سپردن این مسئولیت به من همین امر است. برای دوست بزرگوارم آقای حمیدی‌مقدم نیز در سمت جدید موفقیت آرزو می‌کنم.

محمد حمیدی‌مقدم (مدیرعامل جدید مرکز گسترش) نیز با تشکر از حسن ظن حسین انتظامی گفت: تا امروز مرکز گسترش تاثیر زیادی روی سینما گذاشته و امروز خوشبخت و خوشحالم که این مسئولیت را از برادرم طباطبایی‌نژاد تحویل می‌گیرم.

وی با اشاره به لزوم ثبات در مدیریت فرهنگی گفت: مرکز گسترش چهار بال قدرتمند دارد. اولین بار آن سینمای مستند است که ما باید به آن نگاه حداکثری با هدف جذب مخاطب داشته باشیم زیرا متاسفانه در سال‌های اخیر بازارهای جهانی اقبال کمتری به سینمای ایران و به خصوص مستند پیدا کرده‌اند که باید این بخش تقویت شود.

حمیدی‌مقدم با اشاره به لزوم توجه به انیمیشن گفت: انیمیشن به عنوان بال دوم مرکز گسترش باید به سمت تولید آثار خوب و عرصه آن برای مخاطب عام حرکت کند. در بحث فیلم‌های اول و تجربی نیز به عنوان بال سوم مرکز باید از پریشانی در تولید خارج شویم و مرکز به عنوان یک شتاب‌دهنده تبدیل به نهادی برای کشف استعدادها و ساخت فیلم‌های خوب بشود.

وی ادامه داد: جشنواره سینما حقیقت نیز به عنوان بال چهارم امروز به یک ثبات در بین جشنواره‌های مختلف رسیده و باید به سمتی حرکت کنیم که این جشنواره حداقل در بخش شرق آسیا به محلی برای معرفی فیلم‌های مستند به جشنواره‌ها و شبکه‌های تلویزیونی دنیا تبدیل شود.

لادن طاهری (سرپرست موزه سینما) نیز گفت: خوشحالم که امروز مسئولیت سرپرستی موزه را که مدت طولانی بر دوشم بود به دوست و برادر عزیزی واگذار می‌کنم و امیدوارم موزه سینما همچنان به عنوان نگین موزه‌های کشور به راه خود ادامه بدهد.

مهران عباسی (مدیرعامل جدید موزه سینما) نیز گفت: موزه سینما با عموم مردم تعامل دارد و ارتباط چهره به چهره دارد. من اعتقاد چندانی به تصدی‌گری دولت ندارم و معتقدم که باید صنوف کارها را برعهده بگیرند و پیشکسوتان مورد احترام قرار بگیرند و همکاری خوبی با رسانه‌ها انجام شود تا موزه سینما در تعامل با مردم بیشتر شناخته شود و به جایگاه واقعی خود برسد.

در این مراسم احکام مدیران جدید معاونت نظارت و ارزشیابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موزه سینما، جشنواره فیلم فجر توسط حسین انتظامی ابلاغ شد.

سازمان سینمایی اقبال جشنواره‌های جهانی به سینمای ایران کم شده است مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید سازمان سینمایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر