کد خبر: 781923 A

مستند «انقلاب نیکاراگوئه» به مناسبت سالگرد انقلاب این کشور از شبکه هیسپان تی‌وی پخش خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مستند انقلاب نیکاراگوئه در ۳ قسمت از شبکه هیسپان تی‌وی به مناسبت ۱۹ جولای سالگرد انقلاب نیکاراگوئه پخش می‌شود.

مستند نشان می‌دهد که ۱۲۰ جوان در سال ۱۹۸۵ از کشور آرژانتین برای کمک به اقتصاد نیکاراگوئه که از جنگ با ایالات متحده آسیب دیده بود، سفر می کنند تا در آنجا در جمع‌آوری محصولات قهوه شرکت کنند، بلافاصله در جریان این سفر احزاب محافظه کار و دیگر گروه‌های سیاسی در آرژانتین تمام تلاش خود را برای ممانعت از این کمک‌ها به کار بستند، اما موفق نشدند و این گروه تجربه جالبی در سفر به نیکاراگوئه کسب کردند که منجر شد زندگی‌شان برای همیشه تغییر کند.

۳۱ سال بعد ۴ نفر تصمیم به برگشت به نیکاراگوئه را گرفتند و خاطرات خود را مرور کردند که صحبت‌های آنان در مستند  آمده است و آنها که اکنون پیر شده‌اند در این مصاحبه جریان انقلاب نیکاراگوئه را روایت می‌کنند.

لائورا ماریا باکسز مستند «انقلاب نیکاراگوئه» را در مدت ۷۰ دقیقه تولید کرده و این مستند به زبان اسپانیایی تولید و به زبان‌های عربی و انگلیسی زبان‌گردانی شده است که در ۳ نوبت از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ جولای برابر با ۲۷ تا ۲۹ تیر ماه از شبکه هیسپان تی‌وی پخش خواهد شد.

پخش مستند «انقلاب نیکاراگوئه» از هیسپان تی‌وی همزمان با سالگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر