کد خبر: 780040 A

معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، هیأت داوران چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی پس از بررسی آثار رسیده، در مجموع ۸۰ هنرمند در قالب ۲۶ گروه در رشته‌های موسیقی آوازی، چاوشی‌خوانی، موسیقی ملل و گروه‌نوازی و تکنوازی، موسیقی نواحی ایران و موسیقی ردیف دستگاهی را برای حضور در جشنواره دعوت شدند.

در رشته موسیقی ردیف دستگاهی چهار گروه، در بخش ملل چهار گروه از افغانستان، قزاقستان، ترکیه و جمهوری آدربایجان، در بخش موسیقی آوازی و چاوشی‌خوانی پنج‌نفر و در بخش موسیقی نواحی ۱۳ گروه انتخاب شدند.

در رشته چاوشی خوانی خسرو پرویزی از گیلان، گروه «اخوان سنندج»، به سرپرستی محمد مرادی از کردستان، «نوا» به سرپرستی اردشیر نوایی ده‌باقری از لرستان، تکخوانی و تکنوازی محمد نعیمی از گلستان، گروه «ندای جام» شهرام فرهادی‌نیا از خراسان رضوی، «نغمه‌های شاه‌جهان» به سرپرستی مظاهر حدادیان از خراسان‌شمالی، «قاف عشق» به سرپرستی فرشید خویی‌وند از تهران، چاوشی‌خوانی محمدحسن باغبانی از مازندران، گروه «یاری» سید زاهد حسینی از لرستان، گروه «میسان» به سرپرستی باسم حمادی از خوزستان، گروه «هزاردستان» به سرپرستی غلام فاروق فقیری از خراسان رضوی، گروه «آوای کلپورگان» خسرو سیاهانی از سیستان و بلوچستان، گروه «کرامت» به سرپرستی علی مرادزاده از اصفهان، چاوشی‌خوانی غلامرضا فرج‌پور از مازندران، گروه «صبا» به سرپرستی خلیل شیری از خراسان رضوی، گروه «کلّار بختیاری» به سرپرستی داریوش اسکندری از چهارمحال و بختیاری، به جشنواره دعوت شدند.

همچنین گروه «نجوای کتول» محمدرضا برزگر از گلستان، «کرنا نوازان بارکو سرا» صفرعلی رمضانی از گیلان، «بخشی سلطان» به سرپرستی رضا ولی‌نژاد از خراسان‌شمالی، «پیرپتر» به سرپرستی اسحاق بلوچ‌نسب از سیستان و بلوچستان، تک‌خوانی و تکنوازی سلمان سورگی از خراسان‌جنوبی، «قاصدک» سعیدعلی اسماعیلی از تهران، «عاشیقلار میشو» احد ملکی علیشاه از آذربایجان شرقی، گروه «عاشیق های باکو» ملک محمد اوقلو مهدی اُف از کشور جمهوری آذربایجان، «قزاقی» عبدالغفور قزاق از کشور قزاقستان، تکخوانی و تکنوازی اِحمت جمال کایهان از کشور ترکیه، «خوشنواز» محمد نسیم خوشنواز کشور افغانستان برای حضور در جشنواره دعوت شدند.

داوری آثار رسیده به چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی، را احمد صدری، جهانگیر نصری اشرفی، هوشنگ جاوید، مهیار شاددروان، قاسم رفعتی و شهرام صارمی برعهده دارند. مراسم اختتامیه و تجلیل از گروه‌ها ۱۵ تیرماه ساعت ۱۷ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی ۱۳، ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال‌جاری در شهرهای تهران، قرچک، دماوند، شهرقدس، رباط کریم، شهرری و ملارد برگزار می‌شود.

جشنواره آواها و نواهای رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر