کد خبر: 779849 A

مدیر شبکه مستند خبر داد؛

مدیر شبکه مستند ایرانگردی و محیط زیست را دو محور اصلی برنامه‌های این شبکه در طرح جامع تابستانی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری تبیین طرح جامع تابستانی شبکه مستند با حضور سیدسلیم غفوری (مدیر شبکه مستند) پیش از ظهر امروز (دوشنبه دهم تیر) در سالن جلسات ساختمان معاونت سیما برگزار شد.

غفوری در ابتدای این نشست گفت: شبکه مستند نیز مانند دیگر شبکه‌های سیما در تابستان امسال با طرح جامع تابستانی مهمان خانه مخاطبان است. از ماه‌ها پیش برنامه‌ریزی‌هایی برای فصل تابستان انجام شده است.

وی افزود: بخش ایرانگردی و سفر یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که شبکه مستند برای این ایام در نظر گرفته است. برنامه همسفر علاوه بر معرفی مناطق و شهرها برای سفر به این می‌پردازد که چطور می‌شود راحت و ارزان سفر کرد. این برنامه هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن است.

مدیر شبکه مستند ادامه داد: برنامه‌های دیگری نیز با موضوع ایرانگردی خواهیم داشت که از این شبکه پخش خواهد شد. مأموریت دوم شبکه مستند در تابستان امسال پرداختن به موضوعات محیط زیست است. مستند قصه‌های آب پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن شبکه مستند خواهد بود. این مستند به چگونگی استفاده منابع آبی خواهد پرداخت. کشور ما در منطقه خشکی قرار دارد و ما نیاز به ساخت چنین برنامه‌هایی برای فرهنگ‌سازی درباره استفاده آب نیاز داریم.

غفوری اظهار داشت: مأموریت سوم ما در تابستان ۹۸ مستندسازی در حوزه حیات وحش است. شبکه مستند در چندین برنامه از جمله + مستند به این موضوع خواهیم پرداخت.

جشنواره مستند در شبکه مستند

مدیر شبکه مستند عنوان کرد: ۶۶ اثر برای حضور در جشنواره مستند انتخاب شد که در قالب ۵۰ برنامه به نمایش درخواهد آمد از هفته آینده هر روز ساعت ۱۹ اکران آثار جشنواره در شبکه مستند روی آنتن خواهد رفت. امسال آثار از لحاظ کیفی و کمی در سطح بالاتری از جشنواره‌های پیش قرار داشت.

غفوری با اشاره به ماموریت سیما برای حفظ زبان و ادبیات فارسی گفت: شبکه مستند نیز در این حیطه مستندهایی تولیدکرد که قرار است روی آنتن برود. اینجا میان امواج یکی از این مستندها است.

مدیر شبکه مستند اعلام کرد: شبکه مستند همچنین سعی کرد مستندهایی در حوزه تولیدات ملی بسازد. برنامه منهای نفت یکی از این برنامه‌هاست و البته ما مستندهایی هم درباره کسب و کارهای وطنی تولید کردیم.

وی در پایان این نشست اظهار داشت: برنامه‌های شبکه مستند از ساعت ۱۵ تا ۲۴ ادامه خواهد داشت.

محیط زیست شبکه مستند مدیر شبکه مستند ایرانگردی طرح جامع تابستانی سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر