کد خبر: 779358 A

آلبوم «به نام آب» اثری از رضا فانید، صبح روز یکشنبه 9 تیرماه منتشر شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم رضا فانید با عنوان «به نام آب» صبح روز یکشنبه 9 تیرماه منتشر شده است.

آلبوم «به نام آب» شامل هفت قطعه است، که روی اشعاری از دو مجموعه شعر «کتاب آب» و «همچنان تا نمی‌دانم چه وقت» اثر هیوا مسیح، با آهنگسازی و آواز رضا فانید گردآوری شده است که قبل از شروع هر قطعه دکلمه‌ شعر با صدای شاعر شنیده می‌شود.

این آلبوم سبک جاری در قطعات حال و هوای «راک آلترناتیو» را دنبال کرده، اما ارکستراسیون قطعات نسبت به هم متفاوت هستند که این امر باعث شنیده شدن رنگ‌های صوتی متنوع در مجموع آلبوم شده است.

موسیقی و تنظیم آلبوم توسط فانید انجام شده و رحیم ناحی، آرش شعیب هم صدابردارهای این اثر هستند. ضمن آنکه میکس و مسترینگ هم توسط آرش شعیب، محمد فرمانیان صورت گرفته است. گرافیک کار را حمید لطفی انجام داده و عکاسی هم پدرام نظری صورت گرفته است.

فانید، آهنگساز  و مدرس هارمونی و آواز پاپ، کلاسیک در رونمایی این آلبوم که روز گذشته در کتاب الهیه برگزار شد، گفت: فضا و ژانر کلی آلبوم «به نام آب» راک آلترناتیو است، اما به دلیل اینکه تنظیم‌ها و ارکستراسیون این قطعات باهم تفاوت دارند، احساس می‌شود که مقداری به جذابیت کار می‌تواند اضافه کند به دلیل اینکه رنگ‌آمیزی زیادی درون این کار وجود دارد.

او ادامه داد: این آلبوم شامل 7 قطعه است از دو کتاب به نام‌های «کتاب آب» و «همچنان تا نمی‌دانم چه وقت» نوشته هیوا مسیح برداشت شده و موسیقی این کارها نیز ساخته شده است. یکی از قطعات این آلبوم، «به نام آب» نام دارد که این قطعه از کتاب «کتاب آب» برداشته شده است و این شعر برای من از هر لحاظی بسیار عزیز بود و در هر ماجرا ویژگی‌های خاص خودش را داشت.

او در پایان گفت: موضوعی که در این آلبوم بسیار قابل‌توجه است این است که ما قبل از هر قطعه یک دکلمه قرار داده‌ایم که آن‌ها هم آهنگسازی شده و دکلمه‌ها هم از جناب آقای هیوا مسیح است و در مجموع با تمام دکلمه‌ها، 14 قطعه در این مجموعه وجود دارد.

موسیقی موسیقی پاپ موسیقی سنتی وزارت ارشاد آلبوم انتشار راک آهنگساز خانه موسیقی دفتر موسیقی موسیقی نواحی آلبوم «به نام آب» منتشر شد رضا فانید مدرس هارمونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر