کد خبر: 776884 A

دبیر دوازدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ایران با اشاره به مشکلات متعدد پیرامون برگزاری این رویداد، گفت: به دلیل حل نشدن این موانع و مشکلات برگزاری جشنواره از تیرماه به شهریور 98 منتقل شد.

به گزارش ایلنا، سیدمجتبی علوی با بیان اینکه جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ایران در بخش خصوصی برگزار می شود و ردیف بودجه مشخصی برای حمایت دولتی ندارد، افزود: بر این اساس با توجه با اوضاع اقتصادی نامناسب، در ماه‎های اخیر رایزنی‎ها برای جذب حامیان مالی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد آغاز شد.

وی تصریح کرد: این جشنواره به عنوان یک رویداد تخصصی که مقر جهانی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و برگزار نشدن آن ممکن است باعث از دست رفتن پایگاه منطقه‌ای ایران به عنوان یکی از 16 پایگاه جهانی فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) برای ورود به جشنواره جهانی میلان شود.

علوی اظهارامیدواری کرد؛ با مرتفع شدن بخشی از مشکلات و موانع، برگزاری با شکوه این رویداد بین‎المللی در شهریورماه فراهم شود.

به گفته وی؛ دوازدهمین جشنواره بین‎المللی فیلم‎های ورزشی ایران 5 تا 8 شهریور 98 همزمان در تهران و قشم برگزار می‌شود و مقرر شده مراسم ویژه‌ای در سواحل نیلگون خلیج فارس با حضور مهمانان و فیلمسازان ایرانی و خارجی، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی شرکت‌کننده در جشنواره برگزار شود.

علوی ضمن تقدیر از حمایت‎های شبکه ورزش سیما و منطقه آزاد قشم از این جشنواره، گفت: با توجه به تهدیدهای اخیر بین‎المللی و تلاش کشورهای معاند برای ناامن جلوه دادن ایران، با حضور فیلمسازان، هنرمندان و مهمانان بین‌المللی در منطقه قشم و هرمز و برگزاری مراسم در جوار خلیج همیشه فارس پیام صلح و امنیت را مخابره خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در این دوره 702 فیلم از 54 کشور متقاضی حضور در جشنواره هستند، افزود: 236 اثر در بخش ملی و 466 اثر در بخش بین‌الملل این رویداد ثبت نام کرده‌اند که بزودی هیأت انتخاب بررسی آثار را آغاز می‌کند.

برای مطالعه اخبار و اطلاعات‎بیشتر می‌توان به سایت رسمی جشنواره به نشانی www.sportfilmfest.ir مراجعه کرد.

برگزاری جشنواره فیلمهای ورزش در شهریور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر