کد خبر: 776430 A

مراسم اختتامیه و فروش آثار اساتید و پیشکسوتان هنرهای تجسمی با عنوان خانه خوبان به نفع آسیب‌دیدگان سیل شامگاه گذشته با اجرای بهرام رادان در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اجرای مراسم اختتامیه خانه خوبان را بهرام رادان برعهده داشت. وی در سخنانی درباره هدف از برگزاری این مراسم یادآور شد: عید امسال عید تلخی بود و اخبار و تصاویری که از وقوع سیل در مناطق غرب و شمال کشورمان شاهد بودیم، باعث شد که بهار ما زیبا آغاز نشود، امیدوارم که با جمع شدن عیدی از این مراسم و اهدای آن به مردم سیل زده کشورمان، اندکی از غم روی شانه‌های آنها کاسته شود.

در این نمایشگاه ۱۲۷ اثر از ۸۴ هنرمند برجسته از جمله کامبیز درمبخش، فخر‌الدین فخرالدینی، حسین محجوبی، یدالله کابلی خوانساری، کوروش شیشه‌گران، طاهر شیخ‌الحکمایی، جواد بختیاری، عین‌الدین صادق‌زاده، محمد احصایی، معصومه مظفری و... به نمایش گذاشته شده بود که از این میان تعداد 79 اثر با مبلغ بیش از 800 میلیون تومان توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و برخی از مجموعه‌داران خریداری شد.

در نمایشگاه خانه خوبان آثار از 2 تا 90 میلیون تومان قیمتگذاری شده بودند که قرار بود هنرمندان بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد فروش آثار خود را به آسیب‌دیدگان سیل اهدا کنند.

 نمایشگاه فروش آثار اساتید و پیشکسوتان هنرهای تجسمی با عنوان «خانه خوبان» توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه تصویر شهر، سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، خانه سینما و قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان از 24 تا 31 خردادماه در گالری پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

این مراسم با حضور سعید اوحدی (رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران)، هاشم میرزاخانی (مدیرعامل  موسسه تصویرشهر)، محسن سلیمانی (دبیر رویداد خانه خوبان)، مهرالله رخشانی‌مهر (رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور)، منوچهر شاهسواری (مدیرعامل خانه سینما)، پویا محمودیان (معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، فرشته طائرپور (تهیه‌کننده) و جمعی از مجموعه‌داران در گالری پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

بهرام رادان
بهرام رادان برگزاری اختتامیه خانه خوبان با اجرای بهرام رادان در گالری پردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر