کد خبر: 776423 A

بیست و دومین جشنواره فیلم شانگهای از ۲۵ خرداد تا ۳ تیر در چین برگزار خواهد شد و آثار ده سینماگر ایرانی در این رویداد به نمایش درخواهند آمد.

به گزارش ایلنا، «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی در بخش مسابقه فیلم‌های بلند، «تشریح» ساخته سیاوش شهابی در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و دلبند ساخته یاسر طالبی در بخش مستند تلویزیونی در این جشنواره حضور دارند.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این جشنواره، بخش فروم جشنواره است که همه ساله به عنوان مهم‌ترین رویداد جشنواره و یک پلت فرم ارتباطی بینِ فرهنگی، با هدف شناسایی راه‌های توسعه‌ی سینمای بین‌الملل و داخلی برگزار می‌شود.

امسال نیز این سلسله نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان، تهیه‌کنندگان و سینماگران بین‌المللی برگزار شد.

 از جمله میهمانان این بخش می‌توان به "بریلانته مندوزا" کارگردان مطرح فیلیپینی، "نوری بیلگه جیلان" از ترکیه، پائول جی فرانکلین (برنده اسکار برای ویژوال افکت دو فیلم اینتراستلر و اینسپسشن) و رول‌اند امریچ (کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده آلمانی) اشاره کرد.

در این دوره از بخش فروم در پنلی که با موضوع «ملاقات با تهیه‌کنندگان، پشت صحنه موفقیت‌ها و مسائل آنها» برگزار شد، الهه نوبخت به عنوان تهیه‌کننده و پخش‌کننده بین‌المللی سینما در کنار"تام موره "نویسنده و کارگردان ایرلندی که دو بار برای انیمیشن‌های "صدای دریا" و "راز کلز" نامزد دریافت بهترین انیمیشن از اسکار بود و خانم "نا اِن" بازیگر و تهیه‌کننده چینی که در سال ٢٠١٢ جایزه‌ی بهترین بازیگری را از جشنواره‌ی لوکارنو دریافت کرد، به گفتگو در مورد لزوم توجه تهیه‌کنندگان به تکنولوژی‌های پخش و عرضه‌ جدید در صنعت سینما پرداخت.

تشریح شرایط کنونی سینمای هر یک از کشورها در تولید و پخش بین‌الملل، نحوه‌ی تأمین مالی جهت تولید پروژه‌ها و چگونگی توجه به ظرفیت‌ها و نقاط ضعف هر یک از سینمای کشورها موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

هم‌اندیشی سینماگران جهان در بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر