سرخط خبرها:
کد خبر: 775415 A

صندوق اعتباری هنر بنابر وظیفه ذاتی خود در حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران کشور بدنبال گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور است.

به گزارش ایلنا، در قرارداد سال 1397، پس از بررسی و مذاکره با شرکت‌های بیمه‌گر پوشش بیمه درمان تکمیلی و عمر و حادثه برای 11842 نفر سرپرست خانواده متقاضی بیمه تکمیلی، توسط بیمه سرمد و در قالب سه طرح متنوع منعقد شد. بیمه سرمد خدمات خود را در دو بخش بستری و پاراکلینیکی با شرکت کمک رسان ایران(sos) و دندان پزشکی با شرکت ارتقای سلامت پاسارگاد به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه داد.

بیش از 22 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل از بیمه درمان تکمیلی در سال 97 بهره‌مند شدند.

 بر این اساس 8 درصد در طرح امید، 72 درصد در طرح آرامش و 20درصد در طرح رفاه قرار دارند.

صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه‌ای و کاهش دغدغه های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل را متقبل شد.

سامانه جامع خدمات الکترونیک درمان ( بیمانو) در سال 96 با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر، نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه و ارتقای پاسخگویی، ارائه اطلاعات شفاف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه طراحی شد.

از طریق این سامانه اعضا در هر زمان و مکان می‌توانند مدارک هزینه‌های پزشکی خود را بارگذاری نمایند. همچنین امکان مشاهده وضعیت اسناد درمانی وریز هزینه‌های دریافتی بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل به تفکیک نیز در این سامانه امکانپذیر است.

سامانه بیمانو این امکان را فراهم نموده است که بیمه شده بعد از بارگذاری و اطمینان از تکمیل مدارک مورد نیاز، نسبت به ارسال اصل مدارک از طریق پست اقدام نماید. به این ترتیب از مراجعات حضوری به طور قابل ملاحظه‌ای کاسته شده است. بیش از 96 درصد مراجعین مدارک خود را به صورت غیرحضوری در سامانه بیمانو ثبت کرده‌اند.

طی یک سال گذشته از طریق مشارکت اعضای صندوق اعتباری هنر در پیگیری غیرحضوری هزینه‌های درمان از طریق سامانه بیمانو، بیش از 99 هزارهزینه درمانی در این سامانه ثبت و بارگذاری شده است. 

در اجرای قرار داد سال 97 بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه سرمد تا امروز بیش از 72000 پرونده به شرکت بیمه‌گر ارسال شده و بیش 60 میلیارد ریال خسارت بیمارستانی و دندانپزشکی طی 59 هزار تراکنش به بیمه‌شدگان پرداخت شده است. 

بر اساس آمارهای موجود از کل متقاضیان بیمه درمان تکمیلی سال 97، استان «تهران» با سهم بیش از 50 درصد از جمعیت کل، بالاترین سهم را از میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

استان‌های «البرز»، «اصفهان»، «گیلان»، «خراسان رضوی» و «قم» پس از استان تهران قراردارند.

کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی به ترتیب مربوط به استان‌های «خراسان جنوبی »، «خراسان شمالی»، «کهگیلویه و بویراحمد» و «کردستان» است.

استان سیستان بلوچستان در سال 96 کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی را در میان استان‌های کشور داشت. در سال 97 با پیگیری و حمایت صندوق اعتباری هنر آمار ثبت‌نام شدگان این استان از رشد قابل توجهی نسبت به سال 96 برخوردار شده است.

پرداخت بیش از 18 میلیارد تومان خسارت بیمه درمان تکمیلی توسط صندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر