کد خبر: 775342 A

سیدجواد رضویان مطرح کرد؛

رضویان می‌گوید: بخش زیادی از آنچه که در فیلم نمایش داده می‌شود به‌صورت واقعی در جامعه امروز شهر تهران وجود دارد و کلیت قصه این فیلم بر اساس یک داستان واقعی و ناشی از مشکلاتی بود که من در جامعه دیده‌ام و وقتی این مشکلات را می‌بینیم، نمی‌توانیم خودمان را به ندیدن بزنیم.

 به گزارش ایلنا، سیدجواد رضویان (کارگردان فیلم سینمایی زهرمار) با اشاره به آغاز اکران این فیلم ازامروز چهارشنبه 29 خرداد گفت: زمانی که قصد داریم فیلمی را تولید کنیم قطعاً بدنیال یک تجربه جدید و فضای تازه‌ای هستیم و تلاش من در زهرمار این بود که از چیزهایی که این سالها یاد گرفتم، استفاده کنم.

رضویان که صبح امروز چهارشنبه 29 خرداد در برنامه زنده سلام صبح به خیر شبکه سوم سیما حضور پیدا کرده بود، ادامه داد: زهرمار در راستای کارنامه بازیگری من نیست و مانند کارهای که بازی کردم، اینگونه نیست که اتفاقات خنده‌دار در فیلم زیاد باشد بلکه زهرمار تجربه‌ای بود که از وضعیت تلخ امروز جامعه نشأت گرفته است.

کارگردان فیلم زهرمار ادامه داد: بخش زیادی از آنچه که در  فیلم نمایش داده می‌شود به‌صورت واقعی در جامعه امروز شهر تهران وجود دارد و کلیت قصه این فیلم بر اساس یک داستان واقعی و ناشی از  مشکلاتی بود که من در جامعه دیده‌ام و وقتی این مشکلات را می‌بینیم، نمی‌توانیم خودمان را به ندیدن بزنیم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود قصه اولیه فیلم درباره یک روحانی بود ولی بعد به مداح تغییر کرد، افزود: فیلم زهرمار به هیچ عنوان شوخی نیست و کاملاً یک فیلم جدی است و ممیزی باعث شد تا ما شخصیت فیلم را تغییر دهیم. ما برای فراراز ممیزی این کار را کردیم.

رضویان درباره واکنش جامعه مادحین و مداحان به فیلم زهرمار و حضور یک مداح به عنوان مشاور در فیلم گفت: هیچکدام از مداحان عزیز کشور به عنوان مشاور در فیلم حضور نداشتند حتی در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر در سال گذشته گروهی از دوستان منتقد تصور می‌کردند که این فیلم به نفع جامعه مداحان است و گروهی از مادحین هم معتقد بودند که این فیلم علیه جامعه مداحان است.

وی درباره ورود به عرضه کارگردانی گفت: یکی از دلایل این بود که بعد از بازی در برخی آثار به عنوان بازیگر و موفقیت آنها گروهی از تهیه‌کنندگان و حتی مدیران تقاضا داشتند تا همان نقش را چند بار در آثار دیگر تکرار کنم و این مسئله آزاردهنده بود و از همین رو تصمیم گرفتم خودم ورود کنم تا بتوانم تصمیم گیرنده اصلی باشم.

وی با اشاره اهمیت نظر مردم درباره فیلم‌ها گفت: امشب در اولین روز اکران از ساعت 18الی 21 در سه سانس در سینما آزادی همراه با مردم فیلم را تماشا می‌کنم.

فیلم سینمایی زهرمار به کارگردانی جواد رضویان و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی  و با حضور سیامک انصاری، شبنم مقدمی، شقایق فراهانی، سیامک صفری، برزو ارجمند، نسیم ادبی، علی استادی، رضا رویگری، حسین محب اهری و سیامک ادیب ساخته شده است و پخش آن  برعهده شرکت سینمایی نمایش گستران است.

مداحان شبکه سوم سیما فیلم زهرمار سید جواد رضویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر