کد خبر: 774962 A

روحانی:

رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از پایانه مسافربری سلام فرودگاه امام‌خمینی (ره) گفت: توسعه گردشگری از اهداف بزرگ دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای رونق اقتصادی کشور است.

به‌گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی (رئیس‌جمهور) امروز سه شنبه ۲۸ خرداد۹۸ در مراسم بهره‌برداری از پایانه مسافربری سلام فرودگاه امام خمینی(ره)، تصریح کرد: افتتاح ترمینال در مسیر مبارزه با بدخواهانی است که پیشرفت ما را نمی‌خواهند و عمل ما در مقابل آنها رونق اقتصادی است همانطور که سال، سال رونق اقتصادی نام‌گذاری شده است. گردشگری یکی از اهداف دولت برای اقتصاد کشور بوده اگر گردشگری می‌خواهد صورت بگیرد و اگر مردم می‌خواهند از کشور خودشان بازدید یا از دیگر کشورها به ایران سفر کنند، بهترین وسیله صنعت هوایی ماست.

او ادامه داد: اینکه صدها شغل ایجاد شود، حق مردم است و در این راستا قدم بسیار خوبی برداشته شده است. در مسیر دریایی بندرهای ما اقدامات خوبی انجام داده‌اند و ظرفیت خوبی به دست آوردیم و می‌تواند کشور ما را به سایر کشورها وصل کند. بخشی از قدرت ملی قدرت اقتصادی است و بخشی از قدرت اقتصادی قدرت ترانزیتی است تا بتوانیم کالاهای خارجی را از جاده‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر خود عبور دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: وقتی همسایگان شما از بندر چابهار و ری می‌توانند متصل شوند این اتصال از بین برنده نیست. ترمینال فرودگاه به معنی تعامل سازنده با دنیا است. امروز مسیر هوایی ایران یکی از امن‌ترین کریدورهای جهان است. اینکه شرق اروپا و قفقاز و افغانستان از مسیر ترانزیت ما استفاده کنند، به معنی قدرت ما است. یکی از نعمت‌های خدا به ما همین است که ما ٢٠٠٠ کیلومتر ساحل داریم. فضای کشور ما برای عبور اعم از فیبر نوری و جاده و هوایی می‌تواند جایگاه خوبی در منطقه داشته باشد.

گردشگری توسعه اقتصادی پایانه مسافربری سلام فرودگاه امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر