کد خبر: 773692 A

همزمان با دومین سالگرد درگذشت بانوی نقاش منیژه میرعمادی، ۳۲ اثر از مجموعه آثار وی با عنوان «فیروزه‌ای در کویر» در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شد.

به گزارش ایلنا، گیلدا بریمانی در آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار منیژه میرعمادی، اظهار داشت: منیژه میرعمادی در زمینه نقاشی و فعالیت در انتشارات نشر هنر ایران نقش مهمی ایفا کرده است، همچنین میرعمادی در شناساندن هنرمندان رسالتی مصور و تابناک در پهنه هنر ایران داشته است.

وی ادامه داد: این نقاش جاودانه آثار وسیعی از هنرمندان را جمع آوری کرد و به‌صورت کتاب منتشر کرد، فعالیت‌های ماندگار ایشان بهانه‌ای شد تا تصمیم بگیریم برای سپاس از خدمات زنده یاد بانو میرعمادی و شناساندن ایشان به نسل جوان و دوستداران فرهنگ و هنر نمایشگاهی از آثار ایشان برگزار شود.

بریمانی خاطر نشان کرد: ۳۲ اثر از دوران جوانی میرعمادی تاکنون انتخاب شده که آثار ابتدایی او چاپ، آثار پاستل و گواش روی مقوا، رنگ روغن روی بوم به نام صحرا در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. همچنین در این نمایشگاه قدیمی‌ترین اثر مربوط به میرعمادی به سال ۱۳۴۰ و تازه‌ترین اثر او به سال ۷۲ حضور دارند.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه مجموعه کتب و فصلنامه طاووس نیز به فروش می‌رسند که عواید این فروش به سیل‌زدگان اهدا خواهد شد.

در ادامه مینا نادری عضو هیات مدیره انجمن نقاشان نیز گفت: هیات مدیره انجمن نقاشان از اسفند ماه سال گذشته به دنبال برگزاری این نمایشگاه بود تا مروری بر آثار این هنرمند برجسته داشته باشیم که طی هماهنگی‌هایی که با خانواده ایشان به عمل آمد و با همکاری کارگروه نمایشگاه، سرانجام این نمایشگاه فاخر برگزار شد.

وی افزود: تمرکز منیژه میرعمادی بیشتر بر روی حوزه نشر بود و به دلیل علاقه‌مندی به هنر، در معرفی هنرمندان بسیار نقش مهمی داشت. میرعمادی همچنین باب گفتگو در زبان آثار هنری در ایران و خارج را نیز باز کرد.

محمدرضا فیروزه‌ای نیز با اشاره به نمایشگاه نقاشی منیژه میرعمادی گقت: وقتی نمایشگاه را دیدم بسیار متاثر شدم از اینکه چرا نباید هنرمند تا زمانی که در قید حیات است معرفی و مورد توجه قرار گیرد، ما در جامعه خود هنرمندان بسیار خوبی داریم که متاسفانه شناخته نشده‌اند و به لحاظ مالی توانایی برپایی گالری ندارند که امیدوارم در این زمینه  تمهیداتی اندیشیده شود تا همه هنرمندان حرفه‌ای بتوانند آثار خود را به نمایش بگذارند.

فیروزه‌ای خاطر نشان کرد: انجمن نقاشان تصمیم گرفت به پاس قدردانی این هنرمند بزرگ که در راستای اعتلای هنر این سرزمین تلاش‌های بسیاری کرده، نمایشگاهی از آثار این هنرمند برجسته برگزار کند که خوشبختانه این امر امروز در خانه هنرمندان ایران تحقق پیدا کرد.

مراسم اختتامیه نمایشگاه آثار منیژه میرعمادی ۳۱ خرداد در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

50

خانه هنرمندان ایران منیژه میرعمادی گالری زمستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر