سرخط خبرها:
کد خبر: 772899 A

دورهمی موزه‌داران کشور با هدف آشنایی بیشتر موزه‌داران با یکدیگر و تبادل تجربیات در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، دورهمی موزه‌داران با حضور محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی)، سیداحمد محیط طباطبایی (رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران)، جمعی از مدیران موزه‌های سراسر کشور و فعالان این عرصه به میزبانی امیررضا شریف نیا (مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران) برگزار شد.

در دورهمی موزه ‌داران محمدرضا کارگر (مدیرکل موزه‌‌ها) در سخنانی گفت: مدتی است منتظر بودم موزه داران جدای از مراسم رسمی و رویدادهایی که در موزه‌ها برگزار می‌شود، خود موضوع یک رویداد باشند و با حضورشان در یک دورهمی، این خانواده را کنار هم ببینیم. جمعی که امروز در این مکان شاهد آن هستیم از همه کسانی است که به نحوی در امر ایجاد موزه تلاش داشتند و این میراثی که در موزه‌ها نگهداری می‌شود محصول تلاش یکایک شما عزیزان است.

او در ادامه گفت: همه دنیا بر این امر اذعان دارند که ایران یک کشور تاریخی و دارای تمدن عظیم است و اگر امروز کاخ موزه نیاوران و سعدآباد پابرجا هستند و شاهد معرفی موزه ملی ایران با ۳۰۰ هزار شیء در سراسر ایران هستیم همگی محصول تلاش یکایک شما موزه داران است.

کارگر ضمن ابراز خرسندی از رشد بازدید از موزه‌ها در سال گذشته گفت: در سال گذشته ۲۵ میلیون بازدید از موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی ثبت شده است، این آمار به این معناست که یک چهارم از جمعیت کشور از موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی دیدن کرده‌اند و این رشد بسیار خوبی است و ما بسیار خوشحالیم که امروز مردم ما یک رویکرد جدی به سمت موزه‌ها دارند.

مدیرکل موزه‌ها با بیان اینکه ایران امروز دارای ۶۷۰ موزه فعال است افزود: تنوع موزه‌ها در کشور ما بسیار زیاد است. میراث طبیعی و میراث فرهنگی اعم از منقول و غیر منقول با زیرمجموعه وسیع خود صدها تنوع موزه‌ای در کشور ما ایجاد کرده‌اند و امروز ما دارای ۶۷۰ موزه فعال در کشور هستیم و همه اینها محصول و مرهون تلاش یکایک شماست.

کارگر در پایان ضمن قدردانی از تمامی موزه داران گفت: من بر خودم فرض دانستم از تمام موزه داران موزه‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، وزارتخانه‌ها و همچنین موزه‌های خصوصی دعوت به عمل آورم تا از تلاش این عزیزان که حق بزرگی بر گردن فرهنگ کشورمان دارند قدردانی کنم. امیدوارم این جمع بتواند همچنان تلالو داشته باشد و با حضور شما شاهد رویدادهای بسیار بزرگ در عرصه موزه و موزه داری باشیم.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران موزه داری موزه داران دورهمی موزه داران کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر