کد خبر: 772463 A

ایوان گلینوف روزنامه‌نگاری که روی فساد مقام‌های روس کار تحقیقی انجام می‌دهد، پس از چند روز بازداشت و شکنجه به دست بازجویان از زندان آزاد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌‌ان، ایوان گلینوف روزنامه‌نگاری که روی فساد مقام‌های روس کار تحقیقی انجام می‌دهد، پس از چند روز بازداشت و شکنجه به دست بازجویان از زندان آزاد شد.

پلیس غرب روسیه پس از بازرسی از خانه وی، مواد مخدر پیدا کرد و با عنوان توزیع کننده مواد مخدر این روزنامه‌نگار را بازداشت کرد.

همکاران گلینوف بلافاصله اعلام کردند که وی از این اتهام مبراست و صرفا به خاطر گزارش‌هایی که از فساد مقام‌ها می‌نوشته، به دست پلیس تنبیه شده است.

حالا پس از چند روز فشار بازجویان و تحقیقات، مشخص شده است که وی با توزیع مواد مخدر ارتباطی ندارد؛ از این رو قاضی دستور آزادی وی را صادر کرد.

هزاران نفر از شهروندان روس قرار بود که برای آزادی وی تجمعی بزرگ در مسکو و مقابل سفارت روسیه در آمریکا برگزار کنند که با آزادی این روزنامه‌نگار، تجمع لغو شد.

رسانه‌های روسیه که معمولا در پوشش خبری این موارد منفعل هستند، حمایت گسترده‌ای از گلینوف به عمل آوردند.

رسانه‌های روسیه از جمله رسانه‌ای که این روزنامه‌نگار در آن کار می‌کند از رفع اتهام و آزادی وی به عنوان یک پیروزی بزرگ برای رسانه‌ها یاد کردند.

روسیه فساد در روسیه ایوان گلینوف روزنامه نگار روس محدود کردن آزادی رسانه‌های در روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر