کد خبر: 772425 A

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران از برگزاری نمایشگاه عکس "بهشت بقیع" در ایوان انتظار خبر داد.

به گزارش ایلنا، معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران از برگزاری نمایشگاه عکس "بهشت بقیع" در ایوان انتظار خبر داد.

احسان بیسادی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن هشتم شوال، سالروز تخریب قبرستان بقیع توسط آل سعود ، چهارمین نمایشگاه عکس با عنوان "بهشت بقیع" در معرض تماشای مسافران ایستگاه متروی میدان حضرت ولی عصر (عج) قرار می‌گیرد.

وی آشنایی نسل امروز با این رویداد تاریخی را هدف از برگزاری این نمایشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه از جمله بقیع از احترام خاصی نزد تمام مسلمانان به ویژه شیعیان جهان برخوردار است. طبق اسناد و مدارک موجود حدود صد و پنجاه سال پیش این مکان مقدس که مدفن بسیاری از بزرگان اسلام به خصوص چهار امام بزرگوار ما شیعیان در آن قرار دارد توسط حکام مرتجع آل سعود تخریب شد که این جنایت تاریخی باعث جریحه‌دار شدن دل‌های مسلمین شد.

بیسادی افزود: به مناسبت سالروز این واقعه دردناک نمایشگاه عکسی با مشارکت گروه مردمی بهشت بقیع در شصت قاب شامل تصاویر کمتر دیده شده از قبل و بعد از تخریب این مکان مقدس و نیز اسناد و مدارک مربوط به این رویداد در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد.

نمایشگاه عکس "بهشت بقیع" از ۲۲ خرداد ماه به مدت یک هفته در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر (عج) به نمایش درمی‌آید.

حضرت ولی عصر شیعیان فرهنگی و اجتماعی مسافران معاون فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر